Guns N’ Roses zagrał pierwszy koncert w starym składzie

Magda Słomka
02.04.2016 11:29
Guns N’ Roses zagrał pierwszy koncert w starym składzie Fot. materiały prasowe

Zobaczcie nagrania i zdjęcia z koncertu kapeli w klubie „Troubadour” w West Hollywood. Kto pojawił się na scenie obok Axla, Slasha i Duffa?

Guns N' Roses ogłosił powrót w starym składzie w grudniu 2015 roku. Pewne było, że podczas festiwalu Coachella 2016, którego headlinerem ogłoszono właśnie G N’ R, na scenie staną obok siebie Axl Rose, Slash i Duff McKagan.

Plotki co do reszty ostatecznego składu zdawały się nie mieć końca. W lutym 2016 roku okazało się, że z zespołem nie wystąpi na pewno Izzy Stradlin. Ostatnie znaki na niebie i ziemi, a raczej na naciągu perkusyjnym, potwierdziły się. W klubie „Troubadour” trio wystąpiło wraz z Dizzym Reedem, Richardem Fortusem i Frankiem Ferrerem.

Pierwszy koncert Guns N' Roses w 2016 miał odbyć się 8 kwietnia w Las Vegas. Kapela postanowiła jednak zaskoczyć fanów ogłaszając 1 kwietnia, że tego samego dnia pojawi się w West Hollywood. Bilety na to wydarzenie kosztowały zaledwie... 10 dolarów.

Muzycy w trakcie wieczoru zagrali między innymi przeboje jak „Welcome To The Jungle”, „It's So Easy” czy „Mr. Brownstone”. Slash po raz pierwszy na żywo wykonał także kawałek „Chinese Democracy” pochodzący z albumu o tym samym tytule, wydanego w 2008 roku.

Zobaczcie, jak Panowie zaprezentowali się podczas koncertu-niespodzianki!

Jak wyglądała setlista?

Ostatni występ, podczas którego Slash i Axl wystąpili razem na jednej scenie odbył się 17 lipca 1993 roku w Buenos Aires. Stosunki między muzykami było co najmniej chłodne. W 2015 roku wszystko zaczęło się zmieniać... Slash w maju 2015 przekonywał, że powrót jego oryginalnej formacji byłby niezłą zabawą. Kilka miesięcy później wyszło na jaw, że jego relacje z Axlem Rosem są przyjacielskie. Stopniowo skład Guns N' Roses zaczęli opuszczać kolejni gitarzyści - DJ Ashba i Bumblefoot...

Chcielibyście żeby Guns N' Roses zagrał w Polsce? :)

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.