Kirk Hammett: Album jest gotowy w 25-30%

Urszula Drabińska
13.04.2015 09:35
Kirk Hammett: Album jest gotowy w 25-30% Fot. Nehrams2020, CC BY-SA 2.0

Gitarzysta Metalliki opowiedział o procesie powstawania następczyni płyty „Death Magnetic”. Co już mają?

Perkusista Lars Ulrich niedawno informował, że Metallica ma już około 20 utworów na następcę albumu „Death Magnetic” z 2008 roku. Gitarzysta Kirk Hammett przy okazji rozpoczęcia drugiej edycji organizowanego przez niego Fear FestEvil i wywiadu dla magazynu „Billboard” trochę zweryfikował tamte doniesienia.

Mamy ponad tuzin utworów i mamy też ponad 200 czy 300 riffów, więc ciężko jest powiedzieć, na jakim etapie jesteśmy. Nie sądzę, byśmy byli w połowie. Powiedziałbym raczej, że w 25%, może w 30% drogi. Ciężko powiedzieć, ale pracujemy nad tym. Są jakieś utwory, planujemy napisać ich więcej i nagrać je.

Zdradził również, jak jest z ich jakością.

Mamy dużo dobrych utworów. Obecnie ciągle się zmieniają. Nic nie jest wyryte w kamieniu. Wciąż mamy sporo materiału, który musimy odsiać.

Festiwal horroru zakończył się 12 kwietnia 2015 roku, Kirk Hammett może już wracać do prac nad nowym krążkiem.

Za każdym razem, gdy wchodzimy do studia, to wielka rzecz w naszym życiu, która przybiera monstrualne rozmiary. Zajmuje to dużą część naszego życia. Możecie zobaczyć, jak monstrualną – zrobiliśmy o tym film.

Według basisty Roberta Trujillo tym razem tworzą coś naprawdę ciężkiego.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.