Kolejna odsłona najnowszego The Smashing Pumpkins

Urszula Drabińska
18.11.2014 11:03
Kolejna odsłona najnowszego The Smashing Pumpkins Fot. materiały prasowe

Billy Corgan ujawnił kolejny singiel z „Monuments to an Elegy” – „Tiberius”. Posłuchajcie być może jednego z ostatnich kawałków zespołu.

„Tiberius” to mieszanka gitar i riffów wygrywanych na klawiszach. Kilka miesięcy temu frontman tak opisywał piosenkę:

Brzmi jak jej tytuł. Wyobraźcie sobie maszerujące hordy.

Zgodzicie się z nim?

Album „Monuments to an Elegy”, na którym znajdziecie ten utwór, ukaże się 9 grudnia 2014 roku. Za perkusję na całej płycie odpowiada Tommy Lee z Mötley Crüe. Niedawno porównał ją do starych dokonań Corgana.

Uważam, że to najlepsze nagranie, jakie kiedykolwiek napisał. To epickie, wywołujące gęsią skórkę piosenki. Brzmią jak pierwsze nagrania Smashing Pumpkins. Powaliły mnie.

Poza „Tiberius” znamy już 2 inne utwory z nadchodzącej płyty – „Being Beige” oraz „One and All”.

Ostatnie albumy The Smashing Pumpkins?

Płyta „Monuments to an Elegy” to środkowy element cyklu „Teargarden by Kaleidyscope”, rozpoczętego w 2009 roku krążkiem „Oceania”. W przyszłym roku ukaże się jeszcze „Day for Night”. A potem? Billy Corgan stawia sprawę jasno:

Kiedy skończymy nowy album, albo opuszczę ten statek na dobre, albo znajdę nowy statek do żeglugi.

Co dokładnie planuje – jeszcze nie wiemy. Raczej nie dołączy do Petera Hooka & The Light, jak 14 listopada w Chicago… Tymczasem jedynie ćwiczył z nimi nowy, nieautorski repertuar. Sprawdźcie, jak poradził sobie z „Love Will Tear Us Apart” Joy Division.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.