Korn i Slipknot w oficjalnym klipie „Sabotage”

Urszula Drabińska
09.02.2015 12:59
Korn i Slipknot w oficjalnym klipie „Sabotage” Fot. kadr z wideo

Podczas koncertu w Londynie kapele wykonały razem utwór Beastie Boys. Zobaczcie oficjalne nagranie z tego występu!

Slipknot i Korn koncertują właśnie wspólnie w ramach trasy „Prepare For Hell”. 23 stycznia 2015 roku muzycy trafili do Londynu. Dla wiernych brytyjskich fanów przygotowali naprawdę wyjątkową niespodziankę.

Amatorskie nagrania „Sabotage” z Jonathanem Davisem i Coreyem Taylorem trafiły do sieci już kilka godzin po występie. Amerykanie od początku planowali jednak publikację oficjalnego klipu z tą piosenką. I oto jest! Warto było czekać.

Frontman Slipknota opowiada, jak doszło do tej nietypowej kolaboracji.

Cóż, w zasadzie pomysł nie był ani mój, ani Jonathana. To był pomysł Fieldy’ego [basisty Korna]. Żartowaliśmy sobie, że podczas jednego z występów zrobimy coś razem, a Fieldy spytał „Dlaczego po prostu nie zagramy »Sabotage«?”. Podrążyliśmy to, spotkaliśmy się i poćwiczyliśmy – reszta jest historią. Cała zasługa po stronie Fieldy’ego.

Muzycy obu zespołów darzą się wzajemnie szacunkiem, współpraca podczas aktualnej trasy była tylko kwestią czasu. Jonathan Davis bardzo cieszył się, że ruszą razem w drogę.

Od dawna przyjaźnimy się z chłopakami ze Slipknota, jesteśmy naprawdę podekscytowani tą trasą… Wcześniej już coś razem robiliśmy. Corey kiedyś wyszedł i zaśpiewał z nami na żywo „Freak on a Leash”. Potem w Europie w 2006 roku, gdy byłem chory, trafiłem do szpitala i nie mogłem występować, zastąpił mnie podczas show i wykonał kilka piosenek.

Skoro panowie tak się lubią, tylko wypatrywać jakiegoś kolejnego połączenia sił?

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.