Kult nie chce grać koncertów tylko dla zaszczepionych: "Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE"

09.06.2021 16:00
Kazik Staszewski z Kult Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zespół Kult wydał oświadczenie stwierdzając, że nie zamierza brać udział w wydarzeniach tylko dla osób zaszczepionych.

Od 4 czerwca możliwa jest organizacja koncertów na otwartym powietrzu z udziałem 250 osób. Limity te nie obowiązują osób zaszczepionych, nic zatem dziwnego, że organizatorzy wielu imprez zachęcają nas do szczepień, by publiczność pod sceną była zdecydowanie większa. Pojawiły się głosy, że koncerty będą organizowane tylko dla tych, którzy zdecydowali się na szczepienie. Kult postanowił skomentować sprawę wyznając, że nie zamierza brać udział w takich wydarzeniach.

Polecamy

Kult nie chce grać tylko dla zaszczepionych: "Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE"

Na profilu Kultu na Facebooku pojawiło się następujące oświadczenie:

W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję.Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni.

W dalszej części oświadczenia padły bardzo mocne słowa:

Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE.

Przeczytajcie całe oświadczenie zespołu Kult:

Sprawę skomentował Jurek Owsiak, który popiera decyzję Kultu:

Stadiony wypełniają się kibicami, tak samo jak galerie handlowe czy deptaki, a nadal nie można swobodnie, tu czytaj - BEZPIECZNIE organizować koncertów plenerowych na dużą skalę! Słusznie się Kult wkurza na zasady, które na takie koncerty pozwalają - według nas wystarczyłyby szybkie testy na koronawirusa.

Owsiak od razu wspomniał przy okazji o organizowaniu Pol'and'Rock Festival w tym roku, który odbędzie się na zupełnie innych zasadach:

No i zmiany przyszły, więc zadaliśmy pytanie naszej publiczności- czy koncert dla wszystkich beż żadnych warunków, czyli festiwal dla 250 osób, czy festiwal dla dla 20 tysięcy gości z obowiązującymi zasadami typu szczepienia? W głosowaniu na naszych stronach w mediach społecznościowych ogromna większość wybrała opcję drugą, i tym samym w całym tym zgiełku po raz kolejny organizujemy Pol'and'Rock Festival.

Jednocześnie wyznał, że zasada organizowania koncertów dla ludzi zaszczepionych otworzyła furtkę organizatorom, by na wydarzeniach pojawiło się więcej osób:

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.