Kult porównał koncerty dla zaszczepionych z apartheidem. Kazik tłumaczy: "Ręce opadają"

06.07.2021 15:38
Kazik Staszewski Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Wokalista Kultu odniósł się do oświadczenia Kultu w sprawie koncertów tylko dla zaszczepionych. Podkreślił, że jego słowa zostały przekręcone.

Sprawa organizowania koncertów tylko dla zaszczepionych wywołała sporo kontrowersji. Ponieważ liczba osób niezaszczepionych na wydarzeniach jest mocno ograniczona, niektórzy organizatorzy zdecydowali się na stworzenie imprez tylko dla osób po szczepieniach. Nie wszystkim ten pomysł się podoba, dzielenie na zaszczepionych i niezaszczepionych jest mocno dyskutowane.

Polecamy

Kult porównał koncerty dla zaszczepionych z apartheidem. Kazik tłumaczy słowa: "Ręce opadają"

Kult narobił ostatnio sporo zamieszania przez swoje oświadczenie dotyczące koncertów dla zaszczepionych. Wyznał, że nie chce dzielić swoich fanów i pisząc, że "Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE".

W wywiadzie dla magazynu "Teraz Rock" Kazik Staszewski został zapytany o słowa dotyczące apartheidu. Wokalista podkreślił ponownie, że nie zgadza się z dzieleniem ludzi na koncertach:

"Apartheid" to pojęcie przypisane sytuacji, jaka miała miejsce w RPA, ale samo słowo pierwotnie oznaczało po prostu dzielenie ludzi. A w przypadku koncertów jestem przeciwny takiej sytuacji, że wpuszcza się pewnych uprzywilejowanych słuchaczy, którzy spełniają jakieś warunki, a innych nie.

Wiele osób zinterpretowało oświadczenie Kultu w ten sposób, że kapela jest przeciwna szczepieniom. Okazuje się jednak, że jest odwrotnie i sam Kazik jest już zaszczepiony:

To jest oczywiście absolutnie nieprawda. Ręce opadają, co ludzie są w stanie wyczytać z czterech prostych zdań. Nie ma tam słowa o tym, czy Kult jest przeciwko szczepionkom czy za. (…) Żeby było jasne: ja sam jestem zaszczepiony i uważam, że w obecnej sytuacji jest konieczne zaszczepienie jak największej liczby ludzi. Jestem jednak przeciwny dyskryminacji tych, którzy nie myślą tak jak ja.

Kult obecnie promuje swój najnowszy album "Ostatnia płyta". Mimo nazwy, nie jest to ostatni krążek zespołu. Na pierwszy singiel promujący to wydawnictwo wybrano mocny utwór "Wiara".

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.