Kultowy album Joy Division ukaże się na winylu. Płyta obchodzi swoje 40-lecie

13.05.2020 16:26
Joy Division|north Fot. LFI/Photoshot/REPORTER/East News

To będzie niezła gratka dla fanów Joy Division. Sprawdźcie, co jeszcze przygotowali brytyjscy muzycy.

Joy Division wydał tylko 2 studyjne albumy, ale krążki ''Unknown Pleasures'' i "Closer" wywarły wielki wpływ na świat muzyki. Teraz fani post-punkowej legendy będą mogli sobie sprawić ''Closer" na winylu - wszystko z okazji 40-lecia albumu. 

Kultowy album Joy Division ukaże się na winylu z okazji 40-lecia

17 lipca 2020 krążek "Closer" pojawi się w streamingu oraz na przezroczystym winylu. Co więcej "Love Will Tear Us Apart", "Transmission'' i "Atmosphere" zostaną na nowo zremasterowane i ukażą się jako single 7". Były one ostatni raz wydane w 1992 nakładem Factory Records, zatem będzie to niezła gratka dla fanów, którzy chcą uzupełnić swoją kolekcję płyt.

Zobacz także: Tak wyglądał pierwszy koncert Joy Division 42 lata temu [CIEKAWOSTKI]

Single ukażą się z oryginalnymi okładkami i piosenkami na stronie B - na "Transmission" pojawi się "Novelty", singiel "Atmosphere" zawiera na stronie B "She's Lost Control", zaś na "Love Will Tear Us Apart" pojawi się "These Days". 

 

Zobacz także: Ian Curtis - ciekaworski o legendarnym wokaliście Joy Division 

40. rocznica śmierci Iana Curtisa

Natomiast 18 maja 2020 odbędzie się specjalny event online z okazji 40. rocznicy śmierci Iana Curtisa. W ramach wydarzenia Moving Through the Silence: Celebrating the Life & Legacy of Ian Curtis, odbędą się mini koncerty oraz panele dyskusyjne z muzykami New Order i The Killers. Event będzie można obejrzeć na Facebooku United We Stream GM. 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.