Kup książkę Johna Lydona z tekstami Sex Pistols

Jakub Gańko
02.12.2016 12:25
Kup książkę Johna Lydona z tekstami Sex Pistols Fot. Retna / Photoshot / REPORTER

...a także Public Image Ltd i z grubsza rzecz biorąc wszystkimi piosenkami, jakie kiedykolwiek napisał. Wszystko oczywiście w wyjątkowej oprawie i limitowanym nakładzie.

W 2016 roku punk rock obchodzi swoje 40. urodziny, a to za sprawą okrągłej rocznicy wydania singla „Anarchy in the UK” Sex Pistols. Sam zespół oczywiście też nie mógł zapomnieć o tej ważnej okazji. Na nowe wydawnictwo czy kolejne występy reaktywowanego składu już raczej nie ma co liczyć, o odpowiednie uczczenie tej okazji musiał więc zadbać sam Johnny Rotten.

Trzeba przyznać, że niegdysiejszy lider Sex Pistols, prowadzący potem owocną karierę ze swoim zespołem Public Image Ltd, miał na to rzeczywiście wyjątkowy pomysł. Z okazji 40-lecia punkowej działalności artystycznej postanowił przygotować luksusową książkę - a wręcz cały album - z tekstami wszystkich utworów, jakie kiedykolwiek napisał. Biorąc pod uwagę wpływ na kulturę niektórych z nich, to tylko jeszcze bardziej łakomy kąsek.

Muzyk przyznaje, że przygotowanie takiego wydawnictwa zajęło mu trochę czasu - i trudno się temu dziwić. Oprócz spisania wszystkich swoich dotychczasowych kawałków Lydon przygotował bowiem także specjalnie na tę okazję wymyślne ilustracje, które przyozdabiają każdą stronę książki. Fani na pewno docenią ogrom pracy, jaki musiał włożyć w przygotowanie tej pozycji.

Zobaczcie sami jak się prezentuje „Mr. Rotten's Songbook”:

John Lydon przygotował również krótką wideo zapowiedź:

Publikację można już zamawiać w pre-orderze. Oto jak zachęca do tego oficjalny fanpage PIL na Facebooku:

Przepięknie przygotowany Śpiewnik Pana Rottena jest już dostępny w przedsprzedaży! Każda z trzystu ręcznie przygotowanych stronic tego tomu odzwierciedla trud, jaki John wkładał weń dniami i nocami przez ostatnie sześć miesięcy, by oddać w ręce swoich fanów czterdzieści lat swojego kompozytorstwa.Wydawnictwo zostanie zaprezentowane w olśniewająco luksusowym formacie 37 x 29 cm. „Mr. Rotten's Songbook” zawiera nigdy wcześniej niepublikowane rysunki, rękopisy i komentarze do każdego utworu, jaki kiedykolwiek stworzył John Lydon.Nakład książki ograniczono do zaledwie 1000 sztuk, więc działajcie szybko, by nie przegapić okazji na zdobycie tego wyjątkowego wydawnictwa, którego wartość z pewnością będzie tylko wzrastać.

Jeśli uważacie się za prawdziwych punkowców, a w Waszych sercach jest miejsce tylko dla anarchii, to chyba faktycznie nie powinniście odpuszczać takiej okazji. Książka dostępna będzie w dwóch formatach wycenionych na 349 i 299 funtów. Droższa wersja będzie dodatkowo zawierała podpisany przez Lydona certyfikat, osobistą wiadomość od niego, a także możliwość wygrania 5-minutowej rozmowy na Skypie i dostęp do przedsprzedaży biletów na premierę książki.

Premierę „Mr. Rotten's Songbook” przewidziano na 31 marca 2017 roku.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.