Lady Gaga: Jestem nowym Iron Maiden

Robert Skowronski
21.08.2015 09:32
Lady Gaga: Jestem nowym Iron Maiden Fot. Instagram/East News

Kontrowersyjna popowa wokalistka bywa określana w różny sposób. Porównań do różnych artystów nie ma końca. Piosenkarka wyraziła się jasno, do kogo jej zdaniem może być przyrównywana.

Lady Gaga, choć jej twórczość o tym nie świadczy, jest wielką fanką muzyki metalowej, zaś jednym z jej dobrych znajomych jest Rob Halford. Wokalista Judas Priest sam też ceni dokonania Lady Gagi wyrażając ochotę na nagranie z nią wspólnego utworu.

Zdaniem wielu, wykonawczyni „Poker Face”, to nowa Madonna. Ona jednak preferuje porównanie jej do Iron Maiden:

To moim zdaniem jeden z największych zespołów w historii. Niektórzy nie zdają sobie sprawy ze znaczenia i zasięgu metalu. Iron Maiden po dziś dzień wypełnia całe stadiony. To z powodu kultury tej muzyki i poezji pełnej siły, które jednoczą fanów w esencji tego o co chodzi w tym zespole. Zawsze powtarzam ludziom, którzy porównują mnie do Madonny, że to nie prawda, bo jestem następnym Iron Maiden. 

Obiektywy aparatów paparazzi już niejednokrotnie portretowały piosenkarkę odzianą w koszulki z logo heavymetalowców. Teraz Gaga wzięła udział w sesji zdjęciowej na okładkę jednego z magazynów o modzie. Udostępniła fotografię, która będzie zdobić magazyn:

Artystka w osobnej wiadomości napisała, że jest dumna z bycia fanką kapeli:

Panowie z Iron Maiden, jak na brytyjskich dżentelmenów przystało, pochwalili kreację Lady Gagi. W końcu jak można nie skomplementować kobiety, która ma na sobie T-shirt z okładką „The Number of the Beast”?

Od kiedy piosenkarka jest tak oddana zespołowi? Wszystko zaczęło się w 2011 roku:

Właśnie widziałam Iron Maiden na ich trasie „Frontier” i to zupełnie zmieniło moje życie. To był mój pierwszy koncert grupy i zdałam sobie na nim sprawę, że to rodzaj artystów, którym i ja zawsze chciałam być. Nie chcę, żeby za 30 lat ludzie przychodzili na moje występy, aby sprawdzić czy dalej potrafię to robić. Wolałabym widzieć ich zjednoczonych, z pięściami w powietrzu, śpiewających każdy utwór.

Ciekawe co Lady Gaga sądzi o „Speed Of Light”, jednym z jedenastu utworów, które znajdą się na nowym, szesnastym studyjnym albumie grupy, czyli „The Book Of Souls”.

Co sądzicie o wyznaniu Lady Gagi?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.