Iron Maiden z pierwszym utworem od 5 lat!

Magda Słomka
14.08.2015 09:02
Iron Maiden z pierwszym utworem od 5 lat! Fot. REPORTER / East News

Po długim czasie nadszedł moment, w którym możemy zapoznać się z nowym singlem wprost od brytyjskiej kapeli. Posłuchajcie „Speed Of Light” – kawałka z płyty „The Book Of Souls” zespołu Iron Maiden!

Premiera krążka Brytyjczyków zaplanowana jest na 4 września 2015 roku. Iron Maiden już wcześniej zapowiedział, że to właśnie „Speed Of Light” będzie pierwszym singlem promującym kolejny album. Zespół zaostrzył też apetyt fanów udostępniając 30 sekund nowego kawałka. Przyszedł czas, by zapoznać się z nim w całości i obejrzeć teledysk...

Krążek będzie składał się z 11 utworów. Całość ma trwać łącznie 92 minuty. Będzie to pierwszy podwójny studyjny album Iron Maiden.

Na płycie znajdzie się wyjątkowa, 18-minutowa kompozycja... Zdaniem basisty, Steve'a Harrisa, numer „Empire Of The Clouds” jest arcydziełem.

Zespół opóźniał informacje o nowym albumie do momentu, w którym nie będzie całkowitej pewności, że Bruce Dickinson jest zdrowy. Wokalista Iron Maiden miał guzy nowotworowe u nasady języka i na karku, jednak wszystko skończyło się dobrze. 

Harris wyznał, że choroba Dickinsona nie miała żadnego wpływu na rejestrację nowego krążka. Wręcz... było lepiej niż do tej pory.

Zarówno Bruce, jak i ktokolwiek z nas, nie miał pojęcia o chorobie. Nikt niczego nawet nie przypuszczał. Bruce dokończył swoje partie wokalne, a potem my opracowywaliśmy inne motywy. Serio, z niczego nie zdawaliśmy sobie sprawy - nie okazywał żadnych oznak. Jednak kiedy słyszysz jego wokal... Po prostu śpiewa lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Ne tylko z tych powodów członkowie kapeli zapewniają, że „The Book Of Souls” to wyjątkowy album... Gitarzysta, Adrian Smith, przyznał, że zespół wszystkie pomysły przyniósł prosto do salki bez wcześniejszego przygotowywania materiału.

Nie pracowaliśmy tak do tej pory. Bruce i ja mieliśmy może jedną sesję z producentem „Speed Of Light” i „Death Or Glory”, Kevinem Shirley'em. Potem wszedłem do studia z Harrisem i zagrałem mu kilka moich pomysłów. Później byłem zajęty pisaniem tekstów. W zasadzie ani razu nie spotkaliśmy się przed rozpoczęciem nagrań. Nic nie było omówione.

Co sądzicie o „Speed Of Light”?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.