Lemmy Kilmister: Palę tylko jedną paczkę tygodniowo

Urszula Drabińska
09.04.2015 11:11
Lemmy Kilmister: Palę tylko jedną paczkę tygodniowo Fot. Claudia Rorarius / eyevine / East News

Frontman Motorhead prowadzi ostatnio zdrowy styl życia, czyli... jaki dokładnie?

W związku ze stanem zdrowia muzyk musiał zacząć trochę o siebie dbać. Wiemy już, że Lemmy Kilmister z grubsza rzucił palenie i picie. W jednym z ostatnich wywiadów zdradził, co to oznacza.

Przestałem palić dwa lata temu, ale znów zacząłem. Palę tylko paczkę tygodniowo zamiast dwóch dziennie jak kiedyś. I przestałem pić Coca-Colę. Nie piłem jej od dwóch lat, uważam, że to zło. Dziesięć łyżeczek cukru w puszce, a ja mam cukrzycę.

Odstawienie tego popularnego napoju gazowanego wcale nie było trudne. A to dzięki wódce z sokiem pomarańczowym, którą zdarza mu się jeszcze od czasu do czasu popijać.

Przy okazji 69. urodzin, które obchodził 24 grudnia 2014 roku, dziennikarze zapytali muzyka, czy problemy zdrowotne pomogły mu uświadomić sobie, że jest śmiertelny.

Śmierć jest nieunikniona, nieprawdaż? Zdajesz sobie z tego sprawę, kiedy dożywasz mojego wieku. Nie martwię się tym. Jestem na to gotowy. Chcę odejść, robiąc to, co robię najlepiej. Jeśli umarłbym jutro, nie mógłbym narzekać. Było dobrze.

Lemmy niczego w swoim życiu nie żałuje, jego zdaniem za późno jest na żale. Nie da się cofnąć czasu.

Parę rzeczy mogłem zrobić inaczej, ale nie jest to nic wielkiego; nic, co zrobiłoby jakąś różnicę. Jestem szczęśliwy z powodu tego, jak się wszystko ułożyło. Lubię myśleć, że sprawiłem mnóstwo radości ludziom na całym świecie.

A to oczywiście jeszcze nie koniec! Wokalista i basista w ostatniej rozmowie poinformował, że najwięcej czasu spędza ostatnio w studiu nagraniowym. Nowy krążek, 22. w dorobku kapeli, powinien ukazać się jesienią. Wcześniej Motorhead znów ucieszy polskich fanów – zespół zagra 6 lipca 2015 roku na Torwarze w Warszawie.

Organizatorem wydarzenia jest Prestige MJM, bilety można nabywać za pośrednictwem stron: www.imprezyprestige.com, Eventim.pl i eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Ceny biletów:

Płyta 229 zł

Trybuny 210 zł

Golden Circle 290 zł

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.