Lider Bayer Full skrytykował Kult: "Kto by chciał ich płytę kupić?"

17.11.2020 11:18
Bayer Full|north Fot. Grzegorz Ksel/REPORTER/East News

Sławomir Świerzyński skrytykował Kult za komentarz na temat Funduszu Wsparcia Kultury. Lider Bayer Full stwierdził, że Kultu w zasadzie nikt nie słucha.

Przypomnijmy, że w piątek 13 listopada 2020 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało listę artystów i instytucji, które miały dostać pieniądze w ramach Funduszu Wsparcia Kultury. Spore kontrowersje wywołały duże sumy, które miały dostać znane gwiazdy, m.in. Bayer Full. Zamieszanie spowodowało, że Piotr Gliński wycofał tymczasowo wypłacanie pieniędzy do czasu wyjaśnienia sprawy. Kult w oświadczeniu na Facebooku wyznał, że nie przystąpił do Funduszu, bo "nie chce ukradzionych pieniędzy". Sprawę teraz skomentował zespół Bayer Full, który spotkał się ze sporą krytyką, gdy okazało się, że ma otrzymać od Ministerstwa 150 tys złotych.

Lider Bayer Full skrytykował Kult: "Kto by chciał ich płytę kupić?"

Sławomir Świerzyński, lider Bayer Full, pojawił się w programie Debata Dnia w Polsat News. Muzyk rozmawiał na temat Funduszu Wsparcia Kultury, z którego łącznie mógł uzyskać 550 tys. złotych. Okazało się, że wylała się na niego fala hejtu po ujawnieniu listy instytucji kultury, które mogą liczyć na pomoc od Ministerstwa.

Zobacz także: Kult nie skorzystał z pomocy Ministerstwa Kultury: "Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy"

Prowadząca również odniosła się do wpisu Kultu, który uważa, że pieniądze są bardziej potrzebne dla lekarzy i pielęgniarek. Lider Bayer Full odpowiedział, że "głupszej wypowiedzi dawno nie słyszał", a prowadząca zapytała dlaczego, skoro Kult zachęca fanów do kupna płyt. Sławomir Świerzyński stwierdził, że Kultu nikt za bardzo nie słucha.

A kto by chciał ich płytę kupić? (...) Bayer Full sprzedał w Polsce 17 i pół miliona płyt, na fakturę, i od tego wszystkiego odprowadził podatki. My jako zespoły disco polo płacimy potężne podatki i opowiadanie takich bzdur, że "nie chcemy waszych pieniędzy", to... Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość boską?

 

Zobacz także: Perfect odcina się od wsparcia Ministerstwa Kultury: To pieniądze dla manager, nie dla zespołu

Jak na razie kwestia Funduszu Wsparcia Kultury zostaje nierozwiązana, a kolejni artyści komentują kontrowersyjną sprawę. Czas pokaże, jak Ministerstwo Kultury postanowi rozstrzygnąć konflikt.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.