Lider Ghosta oficjalnie zdemaskowany

Maciej Koprowicz
19.08.2017 19:51
Lider Ghosta oficjalnie zdemaskowany Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Po raz pierwszy wokalista ukrywający się pod maską mrocznego Papy Emeritusa oficjalnie potwierdził swoją prawdziwą tożsamość.

Szwedzki zespół heavymetalowy Ghost ma bardzo oryginalny pomysł na siebie. Instrumentaliści zespołu występują w maskach Bezimiennych Ghouli, a jego lider, znany jako Papa Emeritus, prezentuje się publicznie wyłącznie w stroju demonicznego papieża. Muzycy skrzętnie ukrywają swoją tożsamość, ale ciekawscy fani zawsze znajdą sposób, by odkryć tajemnicę.

W zdemaskowaniu frontmana zespołu pomogli... koledzy z branży. Jako pierwszy sypnął się Nergal z Behemotha, który umieścił w internecie fotkę z backstage’u, zrobioną podczas wspólnej trasy polskich deathmetalowców z Ghostem. Na zdjęciu towarzyszył mu Tobias Forge, wokalista i gitarzysta Repugnant. Tajemnicy nie dochował także Rob Zombie, który również opublikował zdjęcie z Tobiasem w swoich social mediach. Wszystko stało się jasne, gdy byli muzycy Ghosta pozwali Forge’a do sądu o zaległe wynagrodzenie. Wciąż jednak nie mieliśmy oficjalnego potwierdzenia tożsamości Papy Emeritusa – aż do teraz.

Lider Ghosta nie chce już ukrywać przed światem swojego prawdziwego nazwiska. Fani zespołu nie będą zaskoczeni – Papa to w rzeczywistości Tobias Forge. Muzyk przyznał się do liderowania zamaskowanym metalowcom w wywiadzie dla szwedzkiego radia P1.

Nazywam się Tobias Forge. Jestem człowiekiem w masce z Ghosta.

Artysta wyjawił to, co było tajemnicą poliszynela, ale nie da się ukryć, że w karierze zespołu zaczyna się zupełnie nowy rozdział. Ghost utracił nieco ze swojej aury tajemnicy, ale z pewnością nie zmniejszy to liczby fanów szwedzkiej formacji, która zdobyła ogromną popularność na całym świecie. Wśród nich są nawet największe gwiazdy rocka, z Jamesem Hetfieldem na czele.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.