Maciej Maleńczuk nowym singlem uderza w Kościół. "Temu zaś co wierze ubliża, jak bydłu wypalimy znak krzyża"

08.10.2020 10:00
Maciej Maleńczuk|undefined Fot. Michal Wozniak/East News

Maciej Maleńczuk wydał niedawno kolejny album studyjny. Singlem, który promuje płytę "Klauzula sumienia" jest kontrowersyjny "Rycerz Maryi".

Maciej Maleńczuk to jedna z najbarwniejszych postaci w polskiej muzyce rockowej. Artysta zaczynał swoją karierę na ulicach Krakowa i Warszawy, gdzie grał swoje bluesowe kompozycje. W późniejszych latach występował z Pudelsami, założył grupę Homo Twist, a od dłuższego czasu skupia się na karierze solowej.

Maciej Maleńczuk z singlem "Rycerz Maryi"

Muzyk od początku działalności wyróżnia się swoją unikalną umiejętnością komentowania otaczającej nas rzeczywistości. Maleńczuk nie boi się poruszać w swojej twórczości tematów politycznych czy religijnych. Robi to jednocześnie w sposób zabawny i gorzki.

Przeczytaj także

Po dwóch latach od premiery albumu "The Ant", Maciej Maleńczuk wydał kolejny solowy album. 2 października 2020 roku ukazała się płyta "Klauzula sumienia" z 12 nowymi kompozycjami artysty. Każda z piosenek składa się na niezbyt chwalebny portret Polaków. Z kolei singiel promujący płytę, uderza w Kościół i jego zaściankowość.

W "Rycerzu Maryi" Maleńczuk wytyka wierzącym absurd biblijnych zasad, które według podmiotu lirycznego nie mają racji bytu.

Jednym z wersów piosenki, który najdłużej zapada w pamięć jest zdanie:

Temu zaś co wierze ubliża, jak bydłu wypalimy znak krzyża.

Klip do utworu możecie zobaczyć poniżej:

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.