Maneskin prowokuje na Open'er Festival 2022: "Homofobowie to głupie dupki!" [WIDEO]

30.06.2022 12:01
Maneskin Fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Maneskin lubi prowokować i swój występ w Gdyni postanowił rozpocząć od wymownego gestu.

29 czerwca 2022 wystartował Open'er Festival 2022 i pierwszego dnia imprezy na głównej scenie wystąpił Maneskin. Koncert zespołu przyciągnął tłumy pod sceną, a wokalista Damiano David wykrzyczał, że Maneskin powinien być headlinerem koncertu. Nie obyło się też bez małej prowokacji na scenie.

Polecamy

Maneskin prowokuje na Open'er Festival 2022: "Homofobowie to głupie dupki!" [WIDEO]

Już na samym początku koncertu wokalista grupy Maneskin powiedział, że "potrzebują zrobić jedną rzecz" i pocałował perkusistę oraz gitarzystę zespołu wyjaśniając: "Aby przypomnieć homofobom, że są głupimi dupkami". Po tych słowach Maneskin rozpoczął swój występ od "Zitti e buoni", czyli zwycięskiej piosenki z Eurowizji. 

Polecamy

Nie był to pierwszy raz, gdy męska część zespołu tak postąpiła na scenie. Podczas występu Maneskin na festiwalu SuperHit w Sopocie wokalista pocałował gitarzystę, by w ten sposób wesprzeć osóby LGBTQ+.

Pierwszego dnia Open'er Festival na dużej scenie wystąpili również Imagine Dragons, A$AP Rocky oraz Ralph Kaminski. 30 czerwca zagrają m.in. Royal Blood, Glass Animals czy Twenty One Pilots.

Osiągnięcia Maneskin obejmują podwójną nominację do BRIT Awards 2022 dla „Międzynarodowej grupy” i za „Międzynarodową piosenkę”, a także nagrodę MTV European Music Awards za „Best Rock”, pierwszą w historii wygraną dla włoskiego artysty w kategorii międzynarodowej. Ich triumf w Stanach Zjednoczonych był równie imponujący. W ciągu zaledwie 2,5 miesiąca ich wizyty, Måneskin dali przełomowe występy w Bowery Ballroom (NYC) i The Roxy (LA) i otrzymali ogromne wsparcie platform społecznościowych, ogólnokrajowego radia i zaproszenie na otwarcie slotu The Rolling Stones w Las Vegas. Dali także wiele przełomowych występów telewizyjnych, takich jak The Tonight Show, Ellen, The Voice i American Music Awards.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.