Marilyn Manson wyjaśnił opóźnienie premiery płyty „Heaven Upside Down”

Maciej Koprowicz
07.09.2017 11:29
Marilyn Manson wyjaśnił opóźnienie premiery płyty „Heaven Upside Down” Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Wciąż nie wiemy, kiedy ukaże się 10. album studyjny Marilyna Mansona, choć znamy już z koncertów kilka nowych numerów. Początkowo miał trafić do sklepów w Walentynki – artysta wyjaśnił, dlaczego tak się nie stało.

Brianowi Warnerowi być może czasem zdarza się tracić na koncertach kontrolę nad sobą, ale gdy przychodzi do nagrywania płyt, dla niego wszystko musi być zapięte na ostatni guzik. Wokalista jest prawdziwym perfekcjonistą i przygotowywane przez niego albumy muszą być idealne.

Właśnie dlatego nie otrzymaliśmy płyty „Heaven Upside Down” 14 lutego 2017 roku, jak początkowo zapowiadano. Manson uznał, że historia opowiedziana na krążku nie jest kompletna. Postanowił więc dodać do programu płyty trzy kolejne piosenki.

Gdyby album ukazał się wtedy, kiedy planowałem, gdy myślałem, że jest skończony, czyli w lutym, nie znalazłyby się na nim utwory „Revelation #12,” „Heaven Upside Down” i „Saturnalia”. Te piosenki są kluczowe dla płyty, opowiadają całą historię. Miałem już napisane do nich teksty, ale nie znalazłem do nich wcześniej miejsca. Gdyby płyta była filmem, trafiłyby na początek, do środka i na koniec. Po „Heaven Upside Down” jest kawałek, który pasowałby pod napisy końcowe. Podsumowuje historię opowiedzianą na płycie, ale słuchacz może sam ją zinterpretować.

Być może dodanie piosenki „Heaven Upside Down” sprawiło, że Warner postanowił zmienić także tytuł krążka – pierwotnie brzmiał on „Say10”. Muzyk wciąż nie określił daty premiery albumu – była mowa o 29 września 2017, ale nigdzie nie potwierdzono jej oficjalnie. Zdążyliśmy już natomiast poznać kilka nowych utworów z dziesiątej płyty Marylina Mansona na koncertach, między innymi podczas jego występu na Metal Hammer Festival w Katowicach 21 lipca 2017. Artysta wykonał „Revelation #12”, „We Know Where You Fucking Live” i „Say10”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.