Mark Tremonti: Cały czas pracuję nad nową płytą Alter Bridge

Aleksandra Degórska
10.12.2015 15:07
|north Fot. Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Wiadomo już, że kolejny album kapeli ukaże się w 2016 roku i jak się okazuje, praca nad materiałem cały czas wrze. Kiedy powstaną pierwsze kawałki na nadchodzący krążek?

Gitarzysta jest bardzo zajęty i zadziwiające jest to, że daje radę połączyć wszystkie swoje obowiązki, choć jak sam przyznaje, nie ma czasu na reaktywację Creed. Na całe szczęście znajduje on jednak chwile, by tworzyć nowy materiał na nadchodzący album Alter Bridge, który będzie następcą krążka „Fortress” z 2013 roku.

Muzyk obecnie jest w trakcie solowej trasy koncertowej, co mogłoby oznaczać, że artysta odłoży na później pisanie utworów z myślą o kolejnej płycie zespołu. Nic z tych rzeczy, bowiem Mark jest pracoholikiem i cały czas komponuje:

Pracuję każdego dnia nad muzyką na nadchodzący album Alter Bridge. Tworzę non-stop. Właśnie wysyłałem do Mylesa Kennedy’ego swoje pomysły przez telefon. Wejdziemy do studia w styczniu 2016 i zaczniemy razem tworzyć materiał. Prawdopodobnie nagrania ruszą miesiąc później. Jeszcze nie spotkaliśmy się osobiście, ale zaczynamy rzucać idee tam i z powrotem.

Nasuwa się więc pytanie, czy nowe technologie pomagają w tworzeniu materiału, gdy jest się w trasie. Tremonti, jak się okazuje, chętnie korzysta z takiej pomocy, bo pozwala mu to na zaoszczędzeniu cennego czasu:

Jasne! Jeśli stworzę coś, co mi się podoba, mogę to wysłać i uciekać. Nie muszę czekać.

Gitarzysta przyznaje również, że zaangażowanie się w inne projekty korzystnie wpływa na działalność Alter Bridge, bowiem wracając do kapeli, każdy z muzyków wprowadza coś nowego:

Myślę, że za każdym razem, kiedy rzucasz sobie wyzwanie, by robić coś innego, wracasz do Alter Bridge o wiele silniejszy. Oboje z Mylesem wprowadzamy nowe umiejętności do zespołu. Kennedy, jako frontman w czasie koncertów ze Slashem, nie ma przy sobie gitary i jest wtedy prawdziwym showmanem. Uczy się nowych sposobów, by zaciekawić publikę. Uważam, że nawet śpiewa on wyżej, niż z Alter Bridge. Ja natomiast, gdy gram solowo, uczę się, jak być frontmanem i jak lepiej śpiewać. Mam nadzieję, że wniosę to z powrotem do Alter Bridge. 

Posłuchajcie, co jeszcze w wywiadzie powiedział muzyk:

Tremonti w czerwcu 2015 roku wydał swój drugi solowy album zatytułowany „Cauterize”, zaś w kwietniu przyszłego roku pojawi się kolejna płyta „Dust”. Tymczasem fani artysty mogą skusić się na lekcję gry na gitarze z Markiem Tremontim.

Czekacie na nowe nagrania od Alter Bridge?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.