Mark Tremonti o najnowszym albumie Alter Bridge

19.06.2019 11:15
Alter Bridge|undefined Fot. . kadr z wideo

"Walk The Sky" to szósta płyta Alter Bridge, która ukaże się już w październiku 2019 roku. Mark Tremonti postanowił uchylić rąbka tajemnicy o albumie. Czego możemy się spodziewać?

W połowie czerwca fani Alter Bridge dowiedzieli się, że już w październiku 2019 roku ukaże się najnowszy krążek zespołu. "Walk The Sky" to już szósty album grupy. W ostatnim wywiadzie dla magazynu Kerrang! gitarzysta, Mark Tremonti, przyznał, że zespół stara odkrywać się na nowo w kwestiach muzycznych. Muzyk rzucił nieco więcej światła na sprawę nadchodzącej płyty.

Mark Tremonti o najnowszej płycie Alter Bridge

"Walk The Sky" będzie "wolnym duchem" - tak określił to gitarzysta. Czego jeszcze możemy się spodziewać?

To trochę jak filmy Johna Carpentera - oldschoolowy rodzaj synth-wave [...]. Tak jak powiedziałem, rzucamy sobie wyzwani, żeby nie powtarzać tego, co już było, a odnaleźć nowe inspiracje, dodać nieco inną warstwę na to, co robimy. To szczególnie trudne, kiedy masz tyle płyt za sobą, ale kiedy pokazałem Mylesowi to, o czym myślę, był zachwycony i od razu postanowił się zaangażować. 

Sam Myles Kennedy przyznał, że "Walk The Sky" będzie odpowiedzią na album z 2010 roku "AB III". Premiera albumu odbędzie się 18 października 2019 roku.

Przeczytaj także

Alter Bridge w Polsce 2019

23 listopada 2019 roku Alter Bridge wystąpi w Warszawie w hali Bemowo. Zespół będzie promować "Walk The Sky" i wystąpi w towarzystwie zacnych gości. Na scenie pojawią się również Shinedown oraz The Raven Age. Bilety są w cenie 240 złotych, a w dniu koncertu wejściówka będzie w cenie 260 złotych.

Zobacz także: Alter Bridge zagra koncert w Polsce w 2019

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.