Mark Tremonti opowiedział o trudnych początkach Alter Bridge

14.10.2019 16:10
Alter Bridge |undefined Fot. . Wouldn't You Rather - Alter Bridge - Planet Rock session 2019/YouTube

Już w październiku 2019 roku na sklepowe półki trafi najnowsza płyta Alter Bridge. Okazuje się, że początki zespołu nie były takie kolorowe.

Najnowsze wydawnictwo będzie już 6. albumem kapeli. Debiutancka płyta Alter Bridge ujrzała światło dzienne 10 sierpnia 2004 roku. "One Day Remains" okazał się strzałem w dziesiątkę - krążek zdobył miano złotej płyty. "Walk The Sky" zadebiutuje już w połowie października 2019 roku. Mark Tremonti w rozmowie podczas Pure Grain Audio opowiedział o tym, z czym musiała się zmierzyć kapela na samym początku. Okazało się, że ludzie nie dawali muzykom żadnych szans.

Mark Tremonti opowiada o trudnych początkach Alter Bridge

Tremonti przyznał, że jest bardzo zadowolony z najnowszej płyty, ale uważa, że najbardziej rozpoznawalnym krążkiem jest jednak "Blackbird". Kiedy dziennikarz zapytał gitarzystę o to, co było największą przeszkodą do pokonania dla grupy, muzyk odpowiedział:

Kiedy zaczynaliśmy mieliśmy trudne początki. Wyszliśmy z sukcesu Creed i mieliśmy nadzieję, że drzwi do robienia kariery są otwarte. Jednak doszliśmy do ściany. Byliśmy tymi ludźmi z Creed i musieliśmy coś udowodnić. Kiedy rozwiązywaliśmy zespół wśród fanów była masa hejterów, ale kiedy rozpoczęliśmy przygodę z Alter Bridge ludzie mówili: "Nie, nie puścimy takiej kapeli, nie będzie bookingu". [...] Denerwowałem się, kiedy ludzie nazywali nas "Creed część druga" [...].

Przeczytaj także

Muzycy zostali zaszufladkowani - to chyba największy koszmar każdego artysty. Całe szczęście artystom udało się uciec od takiej kategoryzacji. "Walk The Sky" ukaże się 18 października 2019 roku. Zdaniem muzyków ta płyta należy do najlepszych w dorobku zespołu.

Zobacz także: Myles Kennedy wyjaśnia, czym nowy album Alter Bridge różni się od poprzednich

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.