Megadeth z tytułowym utworem z płyty „Dystopia”

Magda Słomka
08.01.2016 08:30
Megadeth z tytułowym utworem z płyty „Dystopia” Fot. kadr z wideo

Dave Mustaine postanowił przedstawić kolejną odsłonę najnowszej płyty Megadeth. Posłuchajcie, jak brzmi nowy numer zapowiadający 15. studyjny krążek kapeli.

Premiera albumu „Dystopia” zbliża się wielkimi krokami. Krążek pojawi się na sklepowych półkach 22 stycznia 2016 roku. Zdążyliśmy już poznać pierwszy kawałek pochodzący z płyty, zatytułowany „Fatal Illusion”. Dave Mustaine postanowił zdradzić także, jak brzmi numer „The Threat is Real” i zdecydował, że to właśnie do tego utworu powstanie animowany teledysk.

Pora na coś nowego. Posłuchajcie, jak brzmi „Dystopia”!

Dave Mustaine zdradził, skąd w jego głowie wziął się pomysł na taki tytuł płyty oraz kawałka i jak tak naprawdę wygląda jego wizja naszej planety.

Przez długi czas miałem ten pogląd, że świat jest naprawdę dobrym miejscem, w którym mieszka jednak pewna część złych ludzi. Inni mogą myśleć odwrotnie. Sądzę jednak, że jeśli doprowadzisz do konsensusu między tymi osobami, rozpoznają różnicę między dobrem a złem. Ludzie mają maniery i moralność, ale ostatnio można zaobserwować różnicę w tym, jak traktuje się innych. I tu właśnie wchodzi „Dystopia”. Jeśli ludzie zaczną kochać siebie nawzajem oraz pomagać sobie w potrzebie i stanie się to ważniejsze niż siła, pieniądze i sława, myślę że będzie dobrze.

Zespół stopniowo dawał fanom coraz więcej znaków świadczących o tym, że szykuje nową płytę... Megadeth zaprezentował na swojej stronie internetowej nieznaną partię basową i perkusyjną. Z kolei basista kapeli, David Ellefson, udostępnił wideo, na którym przez parędziesiąt sekund grał utwór „Fatal Illusion”...

„Dystopia” była nagrywana na początku 2015 roku w Nashville pod okiem Dave’a Mustaina i producenta Toby’ego Wrighta, który pracował w przeszłości m.in. z zespołami Alice In ChainsKorn. Płyta została zmiksowana przez Josha Wilbura znanego ze współpracy z Gojirą czy Lamb Of God.

Następca albumu „Super Collider” to pierwszy krążek Megadeth nagrany po odejściu Chrisa Brodericka i Shawna Drovera. Ich miejsca zajęli Kiko Loureiro i Chris Adler.

Tracklista:

 1. The Threat Is Real
 2. Dystopia
 3. Fatal Illusion
 4. Death From Within
 5. Bullet To The Brain
 6. Post American World
 7. Poisonous Shadows
 8. Conquer or Die!
 9. Lying In State
 10. The Emperor
 11. Foreign Policy

Podoba Wam się utwór „Dystopia”?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.