Męskie Granie coveruje Krzysztofa Krawczyka. Posłuchaj ''Pamiętam Ciebie z tamtych lat'' [WIDEO]

23.09.2022 17:05
Krzysztof Krawczyk Fot. TOMASZ RYTYCH/REPORTER/East News

''Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście'' to wyjątkowe wydawnictwo, na którym znajdzie się zapis koncertów Męskiego Grania.

Utwór Krzysztofa Krawczyka ''Pamiętam Ciebie z tamtych lat'' w wykonaniu braci Kacperczyk i Orkiestry Wojtka Urbańskiego to pierwszy singiel promujący koncertowy album ''Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście'' z tegorocznej trasy Męskiego Grania.

Polecamy

Męskie Granie coveruje Krzysztofa Krawczyka. Posłuchaj ''Pamiętam Ciebie z tamtych lat'' [WIDEO]

W tym roku podczas trasy koncertowej Męskiego Grania pojawił się wyjątkowy program muzyczny dedykowany legendzie polskiej estrady, Krzysztofowi Krawczykowi. Album z zapisem tego projektu zatytułowany "Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście" ukaże się 30 września 2022. 

W sieci pojawił się cover ''Pamiętam Ciebie z tamtych lat''. Ta kultowa piosenka w interpretacji duetu Kacperczyk i w oprawie muzycznej Wojtka Urbańskiego utrzymana jest w klasycznym i pełnym rozmachu bogatego brzmienia orkiestry, zrównoważonego przez alternatywny styl braci Kacperczyk.

Polecamy

Tak o swoim udziale w projekcie mówią bracia Kacperczyk: 

Postać Krzysztofa Krawczyka i jego życie jest dla nas dużą inspiracją. Jako ludzie urodzeni w końcówce lat 90, poznaliśmy Krawczyka dzięki dziadkom, ale u schyłku jego twórczości stał się głosem również naszego pokolenia dzięki remixowi jednej z jego piosenek. Projekt „Tribute to Krzysztof Krawczyk” był dla nas wyjątkowy. Mogliśmy zagrać piosenki których nigdy byśmy nie zagrali, zmierzyliśmy się z tekstami, które mimo swojej prostoty mają w sobie dużą głębię i są zaśpiewane w stylu, który był dla nas wyzwaniem. Super współpraca z Wojtkiem Urbańskim i jego Orkiestrą. Oby więcej takich projektów!

Koncerty ''Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście'' były jednym z popularniejszych wydarzeń artystycznych tegorocznej trasy Męskiego Grania. Dziesiątki tysięcy widzów w Katowicach, Wrocławiu i  Żywcu wraz z solistami głośno śpiewało największe przeboje z repertuaru Krawczyka. Tę nową oprawę muzyczną koncertów przygotował wybitny kompozytor, aranżer i producent muzyczny - Wojtek Urbański.

Finalnie na płycie fizycznej ukażą się największe przeboje Krawczyka w wykonaniu Macieja Maleńczuka, Błażeja Króla, Natalii Szroeder, Igo, Kacperczyk, Artura Rojka, Skubasa, Natalii Grosiak, Jareckiego, Baascha, Macieja Musiałowskiego, Piotra Zioły i Jucho. Wersja digitalowa albumu będzie miała dwa bonus tracki - nagrania Grubsona i duetu Miuosha z Marceliną.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.