Metallica opublikowała oficjalne wideo z Polski, na którym wykonała "Sen o Warszawie" Niemena

10.12.2019 11:44
Metallica|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Podczas ostatniego koncertu Metalliki w Polsce muzycy wykonali hit Czesława Niemena "Sen o Warszawie". Zespół opublikował oficjalne nagranie z występu.

21 sierpnia 2019 roku giganci metalu, grupa Metallica po raz kolejny zagrała w Polsce. Muzycy odwiedzili stolicę naszego kraju i zagrali na PGE Narodowym. Koncert został wyprzedany, a pod sceną muzyków przywitał komplet ich wiernych fanów. Poza wspaniałym show na najwyższym poziomie, artyści przygotowali specjalnie dla Polaków wyjątkową niespodziankę.

Metallica wykonała "Sen o Warszawie" Czesława Niemena 

Podczas trasy WorldWired Kirk Hammett i Robert Trujillo zapoczątkowali nową tradycję zespołu. Muzycy zostają sami na scenie w trakcie koncertu i wykonują razem covery artystów pochodzących z kraju, w którym akurat grają. Ich jakość często pozostawia wiele do życzenia, głównie ze względu na barierę językową, jednak są to niezwykle miłe gesty adresowane w stronę fanów.

Przeczytaj także

W Polsce w 2018 roku Metallica zagrała utwór Dżemu, a słuchacze kapeli obstawili, że rok później muzycy również wykonają ten sam przebój. Rokowania fanów się jednak nie sprawdziły, a artyści postawili na utwór ważny dla Polaków. Na Stadionie Narodowym wybrzmiał "Sen o Warszawie" Czesława Niemena. Oficjalne nagranie z koncertu właśnie trafiło na oficjalny kanał Metalliki na YouTubie:

Zobacz też: Znamy najbardziej dochodowe trasy koncertowe 2019 roku 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.