Metallica zagrała utwór Dżemu na koncercie w Krakowie! Fani byli zachwyceni

Justyna Kierzkowska
29.04.2018 00:15
Metallica w Krakowie 2018|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Już wiadomo, na jaki polski numer postawiła kapela! Sprawdzicie, jaką piosenkę zagrała Metallica podczas swojej wycieczki do Krakowa. 

To była jedna z największych zagadek dotyczących koncertu Metalliki w Polsce w 2018! Fani od tygodni głowili się nad tym, jaki utwór zespół zagra . Gorącą już i tak atmosferę przed koncertem podnosiły informacje z kolejno odbywających się w ramach europejskiej trasy WorldWired występów grupy za granicą. Choć zespół promuje podczas niej głównie ostatni studyjny krążek zatytułowany „Hardwired… To Self-Destruct”, to jednak na setliście znalazły się także klasyczne hity kapeli - „Nothing Else Matters”, „For Whom the Bell Tolls”, „Master of Puppets” oraz „Enter Sandman”. 

Metallica postanowiła jednak urozmaicić nieco formułę swoich występów. 

Metallica gra covery podczas WorldWired Tour

Najpierw był cover „Jožin z bažin” grupy Banjo Band na koncercie w Pradze, następnie podczas występu w Budapeszcze Rob Trujillo zaśpiewał po węgiersku utwór „A Legjobb Méreg” z repertuaru rockowej grupy Tankcsapda. Grupa zagrała również utwory Drafiego Deutschera oraz Petera Schillinga na koncertach w Stuttgarcie, zaś w Szwajcarii wykonała cover Celtic Frost. 

Następnie w głosowaniu w sondzie na Antyradio.pl, czytelnicy wytypowali, że w Krakowie Metallica zaprezentuje utwór Dżemu - Whisky moja żono. Jednak zespół zaskoczył swoich wielbicieli i na żywo zagrał numer „Wehikuł czasu” grupy Dżem. 

Metallica i polski utwór dla fanów 

Utwór świetnie wpisał się w klimat krakowskiego koncertu i na pewno trafił prosto do serc polskich fanów. Trujillo doskonale poradził sobie z polskim tekstem!

A jak Wam się podoba takie wykonanie?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.