Metallica pomogła bezdomnym w Dublinie

Joanna Chojnacka
10.06.2019 13:59
Metallica|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Przed koncertem Metalliki w Slane Castle muzycy wsparli organizację wspomagającą bezdomnych w Irlandii. Przekazali przedstawicielom ogromną kwotę. 

8 czerwca 2019 roku Metallica zagrała koncert w Dublinie. Grupa nie występowała w Irlandii od niemal 10 lat, dlatego impreza przyciągnęła ogromną liczbę fanów. Na koncercie pojawiło się przeszło 75 tysięcy ludzi, a organizatorzy zaostrzyli procedury bezpieczeństwa.

Metallica pomogła bezdomnym w Dublinie

Przed występem w Slane Castle, zespół spotkał się z przedstawicielami Capuchin Day Centre. Organizacja to jeden z najbardziej aktywnych ośrodków dla bezdomnych w Dublinie. Metallica zdecydowała, że przekaże im 35 tysięcy euro na dalszą działalność.

Przeczytaj także

Muzycy opublikowali zdjęcie na Instagramie swojej fundacji "All Within My Hands", gdzie widać moment, w którym przekazali ogromny czek na ręce organizacji.

Tym razem nasz przystanek na trasie WorldWired Tour rozpoczynamy od specjalnej darowizny dla Capuchin Day Centre. Organizacja wspiera bezdomnych i zapewnia żywność osobom, które są w jakiś sposób wykluczone społecznie, sprawuje nad nimi opiekę pamiętając o należytym szacunku.

Metallica w Polsce 

Grupa Metallica już niedługo zagra koncert w Polsce. Muzycy pojawią się w naszym kraju w ramach europejskiej odsłony trasy WorldWired Tour. Impreza odbędzie się 21 sierpnia 2019 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na scenie obok liderów Wielkiej Czwórki thrash metalu polska publiczność będzie mogła zobaczyć też grupę Ghost i Bokassa.

Zobacz też: Kirk Hammett zdradził, z której swojej solówki jest najbardziej zadowolony

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.