Kirk Hammett zdradził, z której swojej solówki jest najbardziej zadowolony

Joanna Chojnacka
05.06.2019 13:00
Metallica|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Gitarzysta Metalliki, Kirk Hammett w jednym z ostatnich wywiadów opowiedział, która solówka dała mu największą satysfakcję i dlaczego. 

Solówki Kirka Hammetta to bardzo ważna część muzyki Metalliki. Kiedy zespół zrezygnował z nich na płycie "St. Anger", wielu fanów przez lata nie mogło im tego wybaczyć. Gitarzysta liderów Wielkiej Czwórki w wywiadzie dla "Kerrang!" zdradził, z którego gitarowego solo, które wymyślił, jest najbardziej zadowolony.

Kirk Hammett zdradził, z której swojej solówki jest najbardziej zadowolony

Pisanie muzyki to trudne wyzwanie nawet dla dojrzałych muzyków. Jednak satysfakcja płynąca z wymyślenia kolejnej chwytliwej melodii czy ciekawego riffu zawsze wynagradza godziny intensywnej pracy. Kirk Hammett podzielił się z dziennikarzem "Kerrang!", która z jego solówek przyniosła mu największą satysfakcję. Okazało się, ze gitarzysta upodobał sobie fragment z płyty "Black Album".

Przeczytaj także

Pomyślałem od razu o solo w "The Unforgiven". Pamiętam jak rano pojawiłem się w studio z przemyślanymi zagrywkami, a producent Bob Rock stwierdził, że to "jeb*ne g*wno". To była pierwsza sytuacja, a w której powiedziałem mu: "Wciśnij przycisk nagrywania" i poszło. Od tamtej pory wolę nagrywać solówki spontanicznie, bo ta ulubiona powstała właśnie w takich warunkach.

Metallica w Polsce

Grupa Metallica zagra koncert w Polsce już 21 sierpnia 2019 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Muzycy odwiedzą nasz kraj w ramach europejskiej odsłony trasy koncertowej WorldWired Tour. W roli gości specjalnych na wydarzeniu pojawi się grupa Ghost i Bokassa. 

Zobacz też: Metallica zagra hymn Stanów Zjednoczonych na finale NBA

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.