Metallica skomentowała swój "występ" w "Stranger Things": "wszystko wykonano perfekcyjnie"

06.07.2022 13:23
Metallica skomentowała swój "występ" w "Stranger Things": "wszystko wykonano perfekcyjnie" Fot. Invision/Invision/East News

Metallica, jak Kate Bush, czy Scorpions, ma okazję poczuć "efekt Netflixa" - utwór "Master of Puppets" wykorzystany w serialu "Stranger Things" przeżywa renesans mainstreamowej popularności.

Metallica w Stranger Things - Master of Puppets przeżywa renesans

Wszystko oczywiście za sprawą kluczowej sceny z nowych odcinków "Stranger Things". Powrót utworu na szczyt postanowił skomentować sam zespół.

Polecamy

Jak podaje Universal Music Polska, "Master of Puppets" trafiło na 17. miejsce Global Spotify chart, 44. Spotify Top 200 na świecie oraz do Top 200 zestawienia w Polsce. Utwór zagościł także na 45 playlistach Top 50 Viral z różnych krajów oraz na 4. pozycji Shazam Global.

Muzycy Metalliki tak komentują powrót "Master of Puppets" na szczyty list przebojów:

Sposób, w jaki bracia Duffer wykorzystują muzykę w serialu "Stranger Things", zawsze był na najwyższym poziomie. Dlatego wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani, nie tylko dlatego, że "Master of Puppets" pojawi się w serialu, ale również dlatego, że wokół piosenki zbudowano kluczową scenę.
Polecamy

Panowie nie ukrywają zachwytu nad efektem końcowym:

Końcowy rezultat przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystko wykonano perfekcyjnie, tak bardzo, że niektórzy fani domyślili się, że chodzi o "Master of Puppets", gdy obserwowali ruch palców Josepha Quinna jeszcze w trailerze. Czy to nie szalone? Jesteśmy tak istotną częścią historii Eddiego i znajdujemy się w doborowym towarzystwie na soundtracku. To niebywały zaszczyt.

Cały 4. sezon "Stranger Things" jest już dostępny na Netflix.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.