Metallica w pułapce kreatywności!

Urszula Drabińska
12.01.2015 12:00
Metallica w pułapce kreatywności! Fot. Alberto Cabello, CC BY 2.0

I dlatego od prawie 7 lat nie jest w stanie nagrać następcy albumu „Death Magnetic”. Przynajmniej tak twierdzi Robert Trujillo.

Brak nowej płyty w przypadku większości zespołów wynika raczej z braku nowego materiału, a nie jego nadmiaru. W tej kapeli jest zupełnie na odwrót. Basista zdradził:

Członkowie Metalliki uwielbiają kreatywność, uwielbiają wyzwania. (...) Mamy tyle pomysłów na piosenki, riffy, linie basu i tak dalej. Najtrudniejszą rzeczą jest próba ich wyeliminowania.

Kreatywność nie dotyczy bynajmniej tylko muzyki. Uwagę od niej w ostatnich latach odciągały inne projekty, jak np. film „Through the Never”. Trujillo poświęcał się poza tym produkcji filmu dokumentalnego „Jaco” o pionierze elektrycznego basu, Jaco Pastoriusie, a gitarzysta Kirk Hammett zaangażował się w organizację drugiej edycji festiwalu horroru Fear FestEvil.

Może powinniśmy się cieszyć, że Metallica w ogóle ma czas pracować nad nową płytą?

Obecnie jesteśmy na etapie pielęgnacji aranżacji. Dbamy o wszystko. To jak przejście… próbujemy wszystkiego, co możemy. Tak to już jest. Uważam, że to czyni muzykę Metalliki wspaniałą i wyjątkową.

Chyba warto czekać, jeśli rzeczywiście będzie tak, jak przepowiada producent czterech albumów grupy, Bob Rock. Jego zdaniem nadchodzący album będzie przełomowy.

Całego wywiadu z Robertem Trujillo możecie posłuchać poniżej.

Przeczytaj także
Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.