Metallica wyda książkę o „Master of Puppets”

Robert Skowronski
11.12.2015 08:12
|north Fot. materiały prasowe

Aby uczcić 30. rocznicę wydania płyty „Master of Puppets”, która przypada na 2016 rok, Metallica postanowiła stworzyć książkę opowiadającą o tym okresie w swojej karierze.

Znajdzie się wielu malkontentów, którzy zaczną narzekać na to, że zespół robi wszystko, żeby tylko odciągnąć uwagę od tego, że już od lat nie dostarczył nam nowego krążka. Metallica oferuje już deskorolkę, zestaw koncertowych winyli, własne piwo oraz wachlarz innych mniej lub bardziej ciekawych gadżetów. Teraz, po tym jak już światło dzienne ujrzała książka o „Czarnym Albumie”, przyszła pora na kolejne wydawnictwo poświęcone klasycznej płycie zespołu.

Grupa połączyła siły z Mattem Taylorem, który napisze pozycję o powstawaniu trzeciego krążka kapeli. Autor stworzył wcześniej m.in. publikację poświęconą filmowi „Szczęki”. Metallica pochwaliła się swoimi planami, okładką oraz przybliżoną datą premiery za pośrednictwem Facebooka:

Ponad rok temu poinformowaliśmy was, że połączyliśmy się z uznanym i uhonorowanym nagrodami autorem, Mattem Taylorem, aby opowiedzieć pełną historię o „Master of Puppets” i towarzyszącej tej płycie trasie koncertowej. Oto pierwsze spojrzenie na okładkę „Metallica: Back to the Front”, które ujrzy światło dzienne na jesieni 2016 roku.

Muzycy uważają, że będzie to pozycja godna uwagi ze względu na to, że zostanie wypełniona masą ekskluzywnych wywiadów z członkami kapeli, którzy spędzili całe godziny na rozmowach z Taylorem. Możemy się gotować na morze anegdot ze studia, z trasy i nie tylko. Autor przepytał nie tylko muzyków, ale też inne osoby, które pracowały przy „Master of Puppets”, w tym producenta Flemminga Rasmussena, jak i Michaela Wagenera odpowiedzialnego za miks albumu. Wypowiedzieli się także członkowie Anthrax, Armored Saint, gitarzysta Faith No More oraz perkusista kapeli, Mike Bordin, i wiele więcej osób łącznie z fanami.

James Hetfield uważa, że bardzo pomocny przy pisaniu książki okazał się być Lars Ulrich:

On niczego nie zapomina, w przeciwieństwie do mnie. Lars jest historykiem Metalliki. Żartujemy sobie, że jest naszym największym fanem oraz chodzącym muzeum i encyklopedią kapeli.

Publikacja zostanie oczywiście opatrzona wieloma unikatowymi zdjęciami wyciągniętymi z zakamarków piwnic i strychów, które dokumentują każdy krok muzyków z czasów „Master of Puppets”.

Geddy Lee producentem „Master of Puppets”?

„Metallica: Back to the Front” prawdopodobnie będzie też zawierać historię o tym, jak to niewiele brakowało do tego, aby wokalista Rush stał się producentem trzeciego krążka Metalliki. Informacje o tym nie zostały nigdy do końca potwierdzone, aż do teraz, gdy sam Geddy Lee zabrał głos w tej sprawie:

Rozmawialiśmy o tym z Larsem Ulrichem. To było przed wydaniem „Master of Puppets” - tak mi się wydaje. Przyjaźniłem się z ludźmi z ich managementu, a Larsa poznałem w Anglii. Chciałem zobaczyć Metallikę w Toronto, grali wtedy jeszcze z oryginalnym basistą. Zaczęliśmy rozmowę o wyprodukowaniu ich płyty. Lubiłem ich muzykę, ale jakoś nigdy to wszystko nie wyszło.

Macie zamiar sprawić sobie „Metallica: Back to the Front”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.