Metalowi muzycy wybrali najlepszą piosenkę Metalliki historii. Jaki utwór obstawiali najczęściej?

30.10.2020 15:10
Metallica|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Muzycy metalowi zostali zapytani o najlepszą piosenkę w dorobku Metallliki. Jaki utwór najczęściej obstawiali?

Jaki jest najlepszy utwór Metalliki w historii? To bardzo trudne i subiektywne pytanie. W końcu musimy wziąć tutaj pod uwagę dyskografię jednego z najważniejszych zespołów metalowych na świecie. Jaką kompozycję wybrali reprezentanci gatunku?

Najlepszy utwór Metalliki według muzyków metalowych

Magazyn Revolver stworzył na swoim kanale na YouTubie ciekawą serię nagrań. W krótkich materiałach wideo znani metalowcy odpowiadają na nurtujące dziennikarzy pytania. W jednym z wideo musieli wybrać ulubioną piosenkę Metalliki w historii. Zadanie nie było proste.

Jaka jest najlepsza piosenka Metalliki?

Lzzy Hale z Halestorm przyznała, że wybór jest bardzo trudny, jednak wreszcie zdecydowała, że jej ulubiona kompozycja to "Fade To Black" z albumu "Ride The Lightning". Podobne zdanie miał jeden z członków Health, który wybrał ten sam utwór. Jednak zdanie w grupie były podzielone, a głosy rozłożyły się między wspomnianym kawałkiem, a "For Whom The Bell Tolls".

Przeczytaj także

Kolega z kapeli Lzzy, basista Josh Smith nie potrafił zdecydować się na jedną kompozycję. Podkreślił, że w jego młodym życiu duże znaczenie miała cała płyta "Black Album". Jego zdanie podziela heavymetalowa formacja Spirit Adrift.

Z kolei Chris Motionless z Motionless in White wybrał "Master Of Puppets". Na temat ulubionego kawałka Metalliki wypowiedział się również były wokalista Pantery, Phil Anselmo. Muzyk przyznał, że uwielbia album "Kill'em All" i jest to jego ulubiona płytą Mety. Jednak kompozycja, którą uznał za najlepszą nie pochodzi ze wspomnianego krążka.

Najlepszy numer w historii Metalliki według Phila Anselmo to "Creeping Death".

 

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.