Mężczyzna podający się za Davida Lee Rotha z Van Halen aresztowany za pedofilię

Maciej Koprowicz
23.01.2018 11:46
Mężczyzna podający się za Davida Lee Rotha z Van Halen aresztowany za pedofilię Fot. Mark Weiss/Idols/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Kanadyjski przestępca wykorzystywał swoje podobieństwo do gwiazdy rocka, ale właśnie to naprowadziło na jego trop policję.

Portal „The Agassiz-Harrison Observer” poinformował, że w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie aresztowano niejakiego Davida Kuntza-Angela. Mężczyzna ścigany był listem gończym od jesieni 2017 roku. Zarzuca mu się szereg przypadków molestowania nieletnich dziewcząt, których dopuszczał się od 2006 roku na terenie prowincji Kolumbia Brytyjska, w tym napaści seksualnych i dotykania miejsc intymnych.

Kuntz-Angel jest bezdomny i często zmieniał miejsce pobytu. Ukrywał się pod różnymi fałszywymi nazwiskami – policja naliczyła co najmniej 19. Najczęściej podawał się za… Davida Lee Rotha, wokalistę Van Halen. Wykorzystywał swoje podobieństwo do artysty, a nawet swego czasu odgrywał rolę jego sobowtóra, o czym 10 lat temu rozpisywały się lokalne gazety w prowincji Ontario.

To właśnie podszywanie się pod Lee Rotha naprowadziło na jego ślad stróży prawa. Kuntz-Angel przedstawił się jako wokalista Van Halen w sklepach w miejscowościach Chilliwack i Abbotsford w Kolumbii Brytyjskiej.

David Lee Roth był wokalistą Van Halen w latach 1972-1985, a więc w okresie największych sukcesów zespołu. Stworzył z nim takie hity, jak „Ain't Talkin' 'bout Love”„Hot For Teacher”, „Jump” czy „Panama”. W 2006 roku dołączył z powrotem do Van Halen i nagrał z nim w 2012 roku album studyjny „A Different Kind Of Truth”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.