Motörhead wyda album z coverami

Maciej Koprowicz
25.07.2017 10:57
Motörhead wyda album z coverami Fot. Oskar Olczak/Antyradio.pl

Choć nie ma już z nami Lemmy’ego Kilmistera, to wciąż ukazują się nowe wydawnictwa jego zespołu. Jeszcze w tym roku fani Motörhead otrzymają kolekcję przeróbek w wykonaniu swoich ulubieńców.

Motörhead miał w dorobku dziesiątki własnych klasycznych kawałków, z „Ace Of Spades” i „Overkill” na czele, ale uwielbiał sięgać po piosenki innych wykonawców. Covery w wykonaniu Brytyjczyków nabierały ich własnego charakteru i brzmiały, jakby od początku były napisane przez Lemmy’ego i spółkę.

Nadszedł czas, by zebrać je razem na jednej płycie. Album „Under Cöver” ma ukazać się 1 września 2017 nakładem Motörhead Music. Zawierać będzie znane już fanom przeróbki m.in. Judas Priest, The Rolling Stones czy Metalliki, ale też zupełnie premierowe nagranie.

Podczas sesji do ostatniego albumu zespołu, „Bad Magic” z 2015 muzycy zarejestrowali cover przeboju Davida Bowiego, „Heroes”. Gitarzysta Motörhead, Phil Campbell komentował ten wybór:

To po prostu świetna piosenka Bowiego, jedna z jego najlepszych. Mogliśmy z niej wynieść tylko dobre rzeczy i tak się stało. Lemmy pokochał naszą wersję.

Tracklista albumu „Under Cöver”:

1. „Breaking The Law” (cover Judas Priest)
2. „God Save The Queen” (cover Sex Pistols)
3. „Heroes” (cover Davida Bowiego)
4. „Starstruck” (cover Dio)
5. „Cat Scratch Fever” (cover Teda Nugenta)
6. „Jumpin’ Jack Flash” (cover The Rolling Stones)
7. „Sympathy For The Devil” (cover The Rolling Stones)
8. „Hellraiser” (cover Ozzy’ego Osbourne’a)
9. „Rockaway Beach” (cover Ramones)
10. „Shoot ‘Em Down” (cover Twisted Sister)
11. „Whiplash” (cover Metalliki)

Tak wypadli Motörhead w 2000 roku w coverze Sex Pistols:

Zespół uległ rozwiązaniu po śmierci wokalisty i basisty Lemmy’ego Kilmistera 28 grudnia 2015. Do dziś fani otrzymują od Motörhead różne niespodzianki, zarówno muzyczne, w rodzaju zapowiedzianego na 2017 solowego albumy Lemmy’ego, jak też innego rodzaju, od gry wideo po… wibratory.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.