Można już głosować na nominowanych do Rock & Roll Hall of Fame 2021. Wreszcie do wyboru Iron Maiden

11.02.2021 09:20
Iron Maiden Fot. shutterstock.com/Bruce Alan Bennett

Poznaliśmy listę nominowanych do Rock & Roll Hall of Fame 2021. Wśród kandydatów po niemal 50 latach kariery znalazła się grupa Iron Maiden. 

Rock & Roll Hall of Fame to muzeum rock and rolla w Cleveland. Instytucja organizuje co roku galę "hall of fame", na której honoruje artystów za wkład w rozwój gatunku, który reprezentują. Inicjatywa od lat budzi wiele kontrowersji. Na listach nominowanych zaczęło pojawiać się wielu wykonawców reprezentujących pop i hip-hop, jednocześnie wśród laureatów brakuje ikon muzyki rockowej np. Iron Maiden.

Iron Maiden na liście nominowanych do R&RHoF 2021

Grupa Iron Maiden powstała w 1975 roku i jest uważana za jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych zespołów heavymetalowych na świecie. Fani od lat nie rozumieją pominięcia kapeli wśród nagradzanych przez Rock & Roll Hall of Fame. W tym roku jednak grupa pojawiła się na liście. Po niemal 50 latach od rozpoczęcia działalności.

Polecamy

Oprócz Iron Maiden tym razem możemy oddać głos także na Foo Fighters. Zespół otrzymał nominację w pierwszym roku, kiedy było to możliwe. Artysta kwalifikuje się do nagrody dopiero po 25 latach od wydania pierwszego komercyjnego materiału.

Rock & Roll Hall of Fame 2021. Lista nominowanych

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.