Liam Gallagher o bracie Noelu: Takich ludzi powinno się zastrzelić

Maciej Koprowicz
13.07.2018 15:48
Liam Gallagher o bracie Noelu: Takich ludzi powinno się zastrzelić Fot. Gonzales Photo/Avalon/REPORTER/EAST NEWS, Martin Harris/Capital Pictures/EAST NEWS

Były wokalista Oasis jest wściekły na brata za defetyzm, jaki siał przy okazji meczów Anglii na piłkarskich mistrzostwach świata.

W czasie mundialu w Rosji Anglią owładnęło prawdziwe piłkarskie szaleństwo. Po raz pierwszy od kilku dekad reprezentacja tego kraju nie zawiodła swoich kibiców i dotarła aż do półfinału. Futbolowej gorączce towarzyszył śpiewany na każdym kroku refren piosenki Baddiela, Skinnera & The Lightning Seeds, „Three Lions”, brzmiący: „It’s coming home, football’s coming home” (piłka nożna wraca do domu). Kibice na Wyspach naprawdę wierzyli, że tym razem ich reprezentanci dokonają na mistrzostwach wielkich rzeczy.

Nie wszyscy Anglicy dali się jednak porwać fali optymizmu. Podczas koncertu Noel Gallagher’s High Flying Birds w Scarborough 6 lipca 2018, czyli w przeddzień meczu ćwierćfinałowego mundialu między Anglią a Szwecją, fani zaczęli śpiewać o futbolu wracającym do domu. Zirytowany Noel Gallagher odparł na to:

Nie wraca, ku*wa. Wy to, ku*wa, wiecie, i ja to wiem.

Były lider Oasis po tym oświadczeniu został wybuczany przez własnych fanów.

Liam Gallagher atakuje Noela Gallaghera na Twitterze

Z kibicami się nie zadziera, zwłaszcza, jeśli ma się ich we własnej rodzinie. Zawsze chętny do krytyki swojego brata Liam Gallagher wpadł we wściekłość, gdy się dowiedział o braku wiary Noela w angielską reprezentację, zwłaszcza że Anglicy mecz ze Szwedami rzeczywiście wygrali. Po porażce Anglii w półfinale z Chorwacją 11 lipca 2018, która przekreślała szansę drużyny „Trzech Lwów” na mistrzostwo świata, Liam ostro zaatakował swojego brata-defetystę na Twitterze.

Dla tych wszystkich plastikowych ludzi, którzy mówili, że piłka nie wraca do domu – powinniście się wstydzić.

On nie miał racji, oni nie mieli racji. Rzucili klątwę, powinno się ich zastrzelić.

Myślę o tych, którzy poszli na koncert takich małych żałosnych sku*ieli, musieli siedzieć i słuchać takich chciwców.

Czy Mick Jagger przyniósł pecha Anglii na mundialu?

Liam Gallagher nie jest jedyną osobą, która uważa, że gwiazda rocka rzuciła klątwę na reprezentację Anglii. Niektórzy uważają, że Mick Jagger przewidział porażkę z Chorwacją w swoim solowym utworze „England Lost”. Frontman The Rolling Stones miał również przynieść pecha Anglikom, zasiadając na trybunach w czasie półfinału w Moskwie.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.