Zobacz mural poświęcony wokaliście Joy Division. Grafika powstała, by walczyć z depresją

12.10.2020 13:00
Ian Curtis z Joy Division|undefined Fot. Steve Richards / Rex Features/EAST NEWS

Mural Iana Curtisa pojawił się w Manchesterze. W ten sposób postanowiono walczyć z depresją.

W Manchesterze w dzielnicy Northern Quarter powstał wyjątkowy mural przedstawiający Iana Curtisa. Grafika powstała w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który przypada 10 października. Wokalista Joy Division odebrał sobie życie, gdy miał zaledwie 23 lata. Cierpiał na depresję.

Zobacz mural poświęcony wokaliście Joy Divison. Powstał, by walczyć z depresją

Za mural odpowiadają organizatorzy festiwalu Headstock, który w tym roku odbywa się online. Podczas imprezy oprócz dobrych koncertów odbyły się specjalne eventy poświęcone zdrowiu psychicznemu. Impreza jest darmowa, ale organizatorzy zachęcają do wsparcia zbiórki na rzecz organizacja Help Musicians i Manchester Mind.

Mural Iana Curtisa pozostanie w Manchesterze na 3 lata. Zobaczcie, jak się prezentuje grafika stworzona przez artystę Akse:

Przeczytaj także

 

Ian Curtis popełnił samobójstwo 18 maja 1980 roku. Muzyk pokłócił się ze swoją żoną, która chciała od niego odejść. Ian został sam w mieszkaniu i obejrzał film Wernera Herzoga "Stroszek". Główny bohater nie radził sobie w życiu i na koniec popełnił samobójstwo. Curtis wysłuchał również płytę "The Idiot" Iggy'ego Popa. Następnego dnia żona znalazła go rano powieszonego na sznurze od bielizny.  

Zobacz także: 75 tys. złotych za pytanie o rockowy zespół w "Milionerach". Czy znalibyście odpowiedź?

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.