„Mutter” Rammsteina w wykonaniu szkolnego chóru

Aleksandra Degórska
09.03.2017 12:24
„Mutter” Rammsteina w wykonaniu szkolnego chóru Fot. kadr z wideo; Romana Makówka / Antyradio.pl

To się nazywa dobra edukacja muzyczna. Zamiast nudnych i ogranych dziecięcych piosenek lepiej sięgnąć po Neue Deutsche Härte.

Czy muzyka grupy Rammstein jest odpowiednia dla dzieci? Niejeden uczeń niemieckiego przyznał się, że jego pierwszy kontakt z tym językiem był właśnie w momencie, gdy usłyszał jakiś utwór zespołu. Choć większość uważa, że niemiecki brzmi okropnie to jednak do mocnego industrialnego grania kapeli idealnie pasuje. Większość fanów Rammsteina postanawia poduczyć się trochę niemieckiego, żeby zrozumieć teksty zespołu, ale czy ktoś mógłby sądzić, że Rammstein nada się również do nauki śpiewu?

Oczywiście nie chodzi tutaj o naśladowanie niskiego głosu Tilla Lindemanna, ale kompozycje zespołu można rozpisać na poszczególne głosy chóru. Nie wierzycie? Skoro repertuar System of a Down może zagrać orkiestra, to czemu niby numer „Mutter” nie może wykonać dziecięcy chór?

Pomysł wydaje się zwariowany, bo agresywna muzyka Rammsteina nie pasuje do takich małych słodkich stworzeń, ale bardzo prawdopodobne jest to, że dzieciaki nawet nie wiedzą o czym śpiewają.

Posłuchajcie zatem, jak „Mutter” brzmi w wykonaniu niewinnych aniołków:

Zapewne dyrygentka przyczyniła się do tego, że urwisy zaśpiewały właśnie ten kawałek. W sumie jest dosyć spory pożytek z takiego wyboru - dzieci nie dość, że uczą się niemieckiego, to jeszcze mogą poznać nietuzinkową kapelę. Jedynie dyrygentka musi uważać, żeby następnym razem dzieciaki nie chciały zaśpiewać np. „Pussy”, bo to raczej repertuar dla nieco starszych zawodników.

Rammstein ma wielu oddanych fanów, również nieletnich, którzy chętnie uczą się gry na instrumentach właśnie wykonując repertuar tej formacji. Pisaliśmy już o „Sonne” w wykonaniu mrocznych dzieciaków, jak również „Du Riechst So Gut” w rosyjskim stylu na bałałajce. Ciekawych coverów naprawdę nie brakuje.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.