Jak brzmi „Chop Suey!” System of a Down w wykonaniu orkiestry?

Jakub Gańko
02.11.2016 10:05
Jak brzmi „Chop Suey!” System of a Down w wykonaniu orkiestry? Fot. kadr z wideo

Czy orkiestra zdołała uszlachetnić brzmienie szalonego przeboju Ormian? Przekonajcie się dzięki temu nietypowemu coverowi.

Łączenie ostrzejszych dźwięków z symfonicznymi brzmieniami to praktyka stosowana od lat przez wielu wykonawców. Zdołała dotknąć zarówno Metallicę, która w 1999 roku wydawała album „S&M”, jak i rodzimy Perfect czy Comę. Tradycja przetrwała do dziś - zapis koncertu z orkiestrą szykuje obecnie m.in. Bring Me The Horizon.

Z symfonikami lubi współpracować także Serj Tankian, choć czyni to już bez towarzystwa swoich kolegów z System of a Down. Jeśli jednak zespół wróci na dobre, również do fonograficznej działalności, kto wie - może doczekamy się i orkiestrowego albumu z uszlachetnionymi wersjami jego przebojów?

Na razie musi wystarczyć nam twórczość projektu Metamorphestra. Inicjatywa Nicka Procha zbiera obecnie fundusze w zbiórce na Kickstarterze, by wydać cały album z symfonicznymi wersjami utworów m.in. The Mars Volta, Weezera, Muse czy Florence + the Machine. Wcześniej mogliśmy już wysłuchać w takim wykonaniu „Schism” Toola.

Teraz posłuchajcie jak brzmi symfoniczna wersja „Chop Suey!”:

Metamorphestra postawiła sobie za cel nadanie doskonale znanym z radia i telewizji rockowym przebojom filmowego charakteru za sprawą rozbudowanego, symfonicznego instrumentarium. W nagraniach wzięli udział utalentowani muzycy sesyjni, same sesje zaś odbywały się pod okiem światowej klasy specjalistów.

Projekt zaprezentował także swój cover „Hysterii” Muse:

Ciekawe, co seniorzy powiedzieliby na takie wykonania... Czekanie na polski koncert System of a Down możecie sobie również umilić, słuchając „Toxicity” zagranego na ukulele, a także zwierzęcych coverów „Chop Suey!” i „I-E-A-I-A-I-O”.

Co sądzicie o takiej wersji klasyka System of a Down?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.