Muzycy Mastodona zagrali w „Grze o tron”

Maciej Koprowicz
29.08.2017 11:30
|center Fot. East News

Jak przystało na metalowców, członkowie zespołu wcielili się w wojowników – w dodatku niezupełnie z tego świata. Można ich oglądać w finałowym odcinku 7. serii.

Ostatni odcinek siódmego sezonu „Gry o tron” wyemitowano 28 sierpnia 2017. Epizod pod tytułem „The Dragon And The Wolf” wzbudził żywiołowe reakcje internautów. Przedstawiał między innymi wielką bitwę, w której wzięli udział tak zwani Biali Wędrowcy. Mieszkają oni na dalekiej północy za Murem. Określa się ich jako nieumarłych, czyli - jak byśmy powiedzieli w naszym świecie – zombie.

Armia uzbrojonych zombiaków robi wielkie wrażenie. Być może aktorzy wcielający się w nieumarłych nie mają na planie wiele do powiedzenia, ale występ w najpopularniejszym serialu ostatnich lat to z pewnością wielka przygoda. Szansę zostania częścią sagi o Westeros dostali członkowie metalowego Mastodona. W „The Dragon And The Wolf” gościnnie wystąpili Brann Dailor, Bill Kelliher i Brent Hinds, właśnie w rolach Białych Wędrowców. Potraficie wypatrzyć ich w szeregach nieumarłej armii?

To nie pierwszy występ członków Mastodona w „Grze o tron”. W tych samych rolach można ich było zobaczyć już w piątym sezonie. Nie byli oni jedynymi muzykami, którzy pojawili się na planie serialu. Wcześniej jednym z Białych Wędrowców został sam Scott Ian z Anthraxu. Wiele kontrowersji wzbudził wśród fanów sagi występ Eda Sheerana w roli wędrownego barda.

Udział w serialu nie znaczy, że Mastodon odłożył instrumenty na półkę. 22 września 2017 trafi do sklepów „Cold Dark Place”, EP zawierająca cztery premierowe utwory – „North Side Star”, „Blue Walsh”, „Toe to Toes” i tytułowy. Ostatni jak na razie album studyjny zespołu, „Emperor Of Sand” ukazał się w marcu 2017 roku.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.