Najciekawsze muzyczne murale w Polsce

Aleksandra Degórska
13.08.2018 16:49
|north Fot. REPORTER/East News;

W Polsce powstało wiele murali i co ciekawe fani muzyki mają w czym wybierać. W których miastach pojawiły się najciekawsze murale?

Nie trzeba wybierać się do galerii czy muzeum, by obcować ze sztuką. W Polsce na ulicach wielu miast można znaleźć murale, dzięki którym zwykłe ściany budynków otrzymują drugie życie. Graficy przenoszą na mury różne obrazy, które przyciągają oczy nie tylko mieszkańców, ale również turystów. Fani murali potrafią podróżować wiele kilometrów, by obejrzeć najciekawsze murale swoich ulubionych artystów. 

Jeśli chodzi o ilość murali w polskich miastach, to w tej kwestii przodują takie miasta, jak m.in. Łódź, która jako pierwsze miasto doczekało się publikacji monograficznej w 2010. Piękne grafiki można również znaleźć w Gdańsku, zaś fani muzycznych murali powinni obejrzeć chociażby grafikę poświęconą Davidowi Bowiemu czy Robertowi Brylewskiemu w Warszawie.

Muzyczne murale w Polsce

Gdzie muzyczni maniacy powinni się wybrać w poszukiwaniu murali związanych z muzycznym światem? W 2017 roku w rożnych miastach w ramach projektu Malunki Muzyczne pojawiły się murale związane oczywiście z muzyką, co ucieszyło na pewno niejednego melomana.

Oto grafiki, które warto zobaczyć na własne oczy:

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów na światowej arenie jest Banksy, który lubi szokować i często w swoich muralach przemyca polityczny podtekst. Warto również zwrócić uwagę na portugalskiego twórcę Sergio Odeitha, który tworzy niesamowite obrazy 3D m.in. z wizerunkami zwierząt. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.