Na festiwalu muzycznym w Las Vegas doszło do strzelaniny. Zginęło 58 osób [AKTUALIZACJA]

Aleksandra Degórska
02.10.2017 11:57
Na festiwalu muzycznym w Las Vegas doszło do strzelaniny. Zginęło 58 osób [AKTUALIZACJA] Fot. AFP / EAST NEWS

Do tragedii doszło w czasie trwania koncertu. Sprawdźcie szczegóły dotyczące tego wydarzenia.

Podczas ostatniego dnia festiwalu muzycznego Route 91 Harvest Music Festival w Las Vegas w okolicy hotelu Mandalay Bay doszło do zamachu. Napastnik zaczął strzelaninę podczas jednego z koncertów wieczorem 1 października 2017. Zginęło 58 osób, wśród których są również policjanci, a 515 osób zostało rannych. Napastnik, 64-letni Stephen Paddock, popełnił samobójstwo przed przyjazdem policji. Służby nadal apelują o ostrożność.

Internauci dzielą się nagraniami, w którym słychać dźwięki wystrzałów:

Policja zapewnia, że nie był to atak terrorystyczny, obecnie trwają poszukiwania wspólnika zamachowcy. Natomiast dyrekcja lotniska Las Vegas-McCarran poinformowała, że na razie wstrzymano tymczasowo loty na port lotniczy.

Niestety wydarzenia w Las Vegas to nie pierwszy taki przypadek. 13 listopada 2015 roku doszło do zamachu podczas występu Eagles Of Death Metal w Paryżu, natomiast 22 maja 2017 roku miał miejsce atak po koncercie Ariany Grande w Manchesterze. W związku z tym Live Nation wydał oświadczenie dotyczące tego, że polscy koncertowicze nie powinni się obawiać o bezpieczeństwo, bo te kwestie były zawsze bardzo ważne dla organizatora. Zamach na koncercie Grande skomentował m.in. Randy Blythe z Lamb of God mówiąc, że koncert powinien być miejscem, gdzie ludzie zapominają o swoich problemach, a nie grają z losem o życie.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.