Na pogrzebie Charlesa Mansona goście usłyszeli utwory w wykonaniu Guns N' Roses i The Beach Boys

Aleksandra Degórska
21.03.2018 11:21
Na pogrzebie Charlesa Mansona goście usłyszeli utwory w wykonaniu Guns N' Roses i The Beach Boys Fot. ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News

Rodzina oraz przyjaciele pożegnali Charlesa Mansona przy dźwiękach takich utworów, jak „Look at Your Game Girl” czy „Never Learn Not To Love”.

Charles Manson zmarł 19 listopada 2017 w wieku 83 lat po 46-letnim pobycie w więzieniu stanowym Kalifornii. Główną przyczyną śmierci było nagłe zatrzymanie krążenia. Dopiero po 4 miesiącach sąd w Kalifornii zdecydował kto powinien odebrać ciało zmarłego z kostnicy. Sędzia wyznaczył Jasona Freeman - wnuczka Mansona. Charles Manson Jr. popełnił samobójstwo w 1993 roku.

Pogrzeb Charlesa Mansona

17 marca 2018 odbył się pogrzeb Chalesa Mansona w Porterville w Kalifornii. Po kremacji w zakładzie pogrzebowym goście wysłuchali covery Mansona, które nagrali Guns N' Roses i Beach Boys, jak również utwory Mansona. Na pogrzebie pojawiło się 20 osób.

W 1993 roku Guns N' Roses wydał „Look at Your Game Girl” jako ukryty utwór na albumie „The Spaghetti Incident?”, na którym pojawiły się covery innych twórców. Pod koniec nagrania Axl mówi „Dzięki, Chas”.

Natomiast perkusista The Beach Boys, Dennis Wilson, w 1968 został członkiem sekty Mansona. Wspólnie napisali piosenkę dla The Beach Boys pod tytułem „Cease To Exist”. Kawałek trafił na początku 1969 roku na album „20/20” w zmienionej wersji i pod innym tytułem - „Never Learn Not To Love”. Jako kompozytora podano jedynie Dennisa Wilsona. Manson mocno zdenerwował się wówczas na kolegę i poszedł z naładowaną bronią do jego domu, ale go nie zastał.

Obie piosenki w wersji Mansona ukazały się wraz z 11 innymi kompozycjami na płycie „Lie: The Love and Terror Cult” w 1970 roku.

Charles Manson - zabójca żony Polańskiego

Charles Manson był przywódcą sekty Rodzina, która chciała przyspieszyć nadejście apokalipsy poprzez zabójstwa. Jedną z ich ofiar była żona Romana Polańskiego, aktorka Sharon Tate, którą zabito w 1969 roku. Kobieta była wówczas w ciąży.

O tej zbrodni opowie thriller psychologiczny „The Haunting of Sharon Tate”. W główną rolę wcieli się Hilary Duff, co mocno zdenerwował siostrę zmarłej Sharon Tate, która uważa aktorkę za nieodpowiednią osobę.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.