Najlepsza płyta Iron Maiden to „Seventh Son of a Seventh Son”

Justyna Kierzkowska
05.10.2015 09:45
Najlepsza płyta Iron Maiden to „Seventh Son of a Seventh Son” Fot. Antyradio.pl

Czytelnicy, wydaliście wyrok i wybraliście! Najlepszą płytą wszech czasów nagraną przez Iron Maiden jest „siódmy syn siódmego syna”. Które miejsca zajęły pozostałe albumy? 

Znamy już wyniki Waszego głosowania. Album „Seventh Son of a Seventh Son” został wydany w 1988 roku, jako siódmy studyjny w dyskografii zespołu.

Zespół podczas tworzenia kompozycji inspirował się powieścią „Siódmy syn” Orsona Scotta Carda, napisaną w 1987 roku. Na krążku znalazło się 8 utworów, a płytę promowały numery „Can I Play with Madness”, „The Evil That Men Do” i „The Clairvoyant”. 

Tracklista:

  1. Moonchild
  2. Infinite Dreams
  3. Can I Play with Madness
  4. The Evil That Men Do
  5. Seventh Son of a Seventh Son
  6. The Prophecy
  7. The Clairvoyant
  8. Only the Good Die Young

Okładkę do „Seventh Son of a Seventh Son” zaprojektował Derek Riggs, który współpracował też z zespołem przy poprzednich grafikach na płyty.

Seventh Fot. foto: materiały prasowe

A jak rozłożyły się pozostałe głosy w naszej sondzie?

Iron Maiden - która płyta Fot. foto: Antyradio.pl

Drugie miejsce, zaraz za „Seventh Son of a Seventh Son”, zajął album „Brave New World z 2000 roku. Na trzecim miejscu uplasował się trzeci krążek w dyskografii zespołu - „The Number of The Beast” z 1982 roku.

Co ciekawe, najnowsza produkcja grupy, „The Book of Souls”, mimo że została wydana zaledwie 4 września 2015 roku uplasowała się w Waszym głosowaniu w samym środku stawki. Za to „Killers” według Was było najmniej udaną produkcją, ponieważ album nie otrzymał ani jednego głosu...

Już wkrótce kolejne sondy!

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.