Nergal zdeptał obraz Matki Boskiej i pochwalił się zdjęciem na Facebooku

27.09.2019 10:31
Nergal|undefined Fot. Leszek Kotarba/East News

Lider grupy Behemoth znowu opublikował kontrowersyjne zdjęcie na swoim Facebooku. Tym razem Adam Nergal Darski podeptał obraz Matki Boskiej.

Adam Nergal Darski to jedna z barwniejszych postaci wśród reprezentantów polskiej muzyki metalowej. Artysta od lat tworzy świetną muzykę, zapewnia fanom koncerty na poziomie międzynarodowym i doskonale radzi sobie z zespołowym marketingiem. 

Stety lub niestety elementem wizerunku Nergala są także mini skandale i prowokacje. Muzyk często dzieli się ze swoimi poglądami w mediach społecznościowych i stara się mieć zdanie na każdy temat. Zwykle podkreśla je w kontrowersyjny sposób, który często razi również jego fanów.

Nergal zdeptał obraz Matki Boskiej 

Jeszcze niedawno pisaliśmy o tym, jak Nergal został wyrzucony z jednej z amerykańskich siłowni ze względu na koszulkę Darkthrone. Reakcja obsługi byłaby zupełnie niezrozumiała, gdyby nie fakt, że placówkę prowadzi chrześcijańskie stowarzyszenie YMCA. Tym razem muzyk umieścił na swoim Facebooku zdjęcie, na którym depcze obraz Matki Boskiej.

Przeczytaj także

Część fanów przyklasnęła Nergalowi i żartowała ze zdjęcia, jednak znakomita większość komentarzy pod fotografią była negatywna. Wpisy umieszczali nie tylko katolicy, ale również ateiści i wierni fani grupy Behemoth. Pojawiły się głosy, że to zwykłe niszczenie sztuki i brak szacunku do ludzi o innych poglądach. Komentarze zarzucały Nergalowi także hipokryzję, ponieważ muzyk zawsze podkreśla, że jest bardzo tolerancyjny.

Behemoth na trasie Ecclesia Diabolica Baltica w Polsce

Grupa Behemoth rozpoczęła już trasę Ecclesia Diabolica Baltica w Polsce. Pierwszy koncert odbył się we Wrocławiu. Muzycy zagrają jeszcze w Poznaniu, Katowicach, Warszawie, Gdańsku oraz Krakowie. Obok ekipy Nergala na scenie zobaczymy także Zeal & Ardor, Whoredom Rife oraz In Twilight's Embrace.

Zobacz też: Powstanie film dokumentalny o Nergalu. Jaki tytuł nosi produkcja?

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.