Nergal znów ukrzyżowany, tym razem jak św. Piotr. Behemoth czeka na Waszą modlitwę

Maciej Koprowicz
31.07.2018 10:54
Nergal znów ukrzyżowany, tym razem jak św. Piotr. Behemoth czeka na Waszą modlitwę Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Behemoth nie przestaje zaskakiwać swoich fanów. Udostępnił kolejne zdjęcie z „malarskiej” sesji i przedstawił swoją nową stronę internetową, do której dostęp jest możliwy po… zmówieniu modlitwy.

Najwyraźniej nowy album Behemotha zbliża się wielkimi krokami. Jeśli zespół udostępnia zdjęcie ukrzyżowanego Nergala, to wiedz, że coś się dzieje…

Na razie nie wiemy na pewno, co oznacza sesja zdjęciowa, której już dwa efekty pojawiły się w mediach społecznościowych grupy z Gdańska. Jej autorką jest Sylwia Makris z Fine Art Photography. Ideą sesji jest odwzorowanie słynnych obrazów o tematyce religijnej przez zespół.

Na pierwszym zdjęciu Behemoth odegrał scenę z malowideł z Ołtarza z Isenheim, pędzla Matthiasa Grünewalda (1506-1515), przedstawiającą ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa. W rolę Ukrzyżowanego wcielił się oczywiście Nergal. 

Nergal jako św. Piotr na krzyżu

Na drugim ujawnionym zdjęciu również widzimy lidera Behemotha na krzyżu, tym razem – odwróconym. Zdjęcie jest cytatem ze słynnego obrazu hiszpańskiego malarza, Francisco de Zurbarana, „Objawienie apostoła Piotra przed świętym Piotrem Nolasco” (1629). Nergal wciela się tu w apostoła, według chrześcijańskiej tradycji ukrzyżowanego w Rzymie na odwróconym krzyżu.

Behemoth z nową stroną internetową. Na wstępie - modlitwa

Behemoth ma dla swoich fanów jeszcze jedną niespodziankę. Działa już strona https://www.behemoth.church, na której dostęp uzyskać można… odmawiając modlitwę. Należy ją odmówić dosłownie - wymagany jest mikrofon. Po spełnieniu tego wymogu można odsłuchać fragmentu nowego utworu Behemotha.

Ślubuj posłuszeństwo, recytując modlitwę, by otrzymać podarunek od Behemotha.

Dodatkowo, na stronie znajduje się zagadkowy licznik z liczbami rzymskimi – czyżby odliczał czas do premiery nowego albumu zespołu?

behemoth gift Fot. foto: screen z https://www.behemoth.church/

Nowy album Behemotha

Zespół Nergala pracuje nad następcą „The Satanist” z 2015. Według wcześniejszych nieoficjalnych zapowiedzi, płyta miała ukazać się jesienią 2018.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.