Nickelback: Media są odbiciem społeczeństwa

Robert Skowronski
06.10.2016 14:28
Nickelback: Media są odbiciem społeczeństwa Fot. kadr z wideo

Mike Kroeger i Ryan Peake, czyli odpowiednio basista i gitarzysta Nickelback, byli rozmówcami serwisu Antyradio.pl. Co panowie mieli do powiedzenia na temat powstającej płyty oraz utworu „Dirty Laundry”?

Nickelback zjawił się w Polsce, aby zagrać przed publicznością zgromadzoną na warszawskim Torwarze. Ostatnim wydawnictwem grupy pozostaje „No Fixed Address” z listopada 2014 roku. Krążek, na którym zespół postanowił nieco poeksperymentować ze swoim brzmieniem. Pojawiły się funkowe motywy, kobiece chórki, a także gość specjalny z zupełnie innej bajki - raper Flo Rida.

Odbiór płyty spotkał się ze skrajnymi reakcjami. Niektórzy twierdzili, że to naprawdę ciężkostrawna propozycja, inni zaś chwalili Nickelback za zrobienie kroku w przód i postawienie na nowe, mniej oczywiste rozwiązania. Czy z perspektywy czasu oraz po zaznajomieniu się z opiniami fanów i krytyki muzycy zmieniliby coś na „No Fixed Address”? Opowiedział o tym Ryan Peake:

Zawsze, gdy patrzy się wstecz, ma się wrażenie, że coś można było zrobić lepiej. Pewnie znalazłoby się parę rzeczy, ale to był rodzaj eksperymentu. Chcieliśmy spróbować czegoś nowego, tak to miało brzmieć. Każdy album to uchwycenie danego momentu, obrazu tego, w jakim punkcie się obecnie znajduje. Można niektóre rzeczy zmienić, ale to również zaburza przemyślenia i inspiracje z tego konkretnego okresu, a wówczas płyta staje się nieszczera.  

Posłuchajcie co jeszcze Mike Kroeger i Ryan Peake mieli do opowiedzenia na temat powstającej płyty i zobaczcie jaka sytuacja przerwała naszą rozmowę. Po krótkiej przerwie dalej kontynuowaliśmy konwersację, czego wynik poznacie w drugiej części naszego wywiadu z Nickelback.

Nowością, którą podzielił się ze słuchaczami zespół jest cover utworu Dona Henleya. O krytykującym medialny świat „Dirty Laundry” muzycy wypowiedzieli się w powyższym wideo, ale okazuje się, że ten kawałek ściśle wiąże się z czasami jeszcze przed założeniem Nickelback. Gdy bracia Chad i Mike Kroegerowie byli małymi dziećmi, to właśnie ta kompozycja sprawiła, że chwycili za różnego rodzaju przedmioty domowe mające imitować instrumenty i udawali, że wykonują „Dirty Laundry”. O tych zamierzchłych czasach przypomniał Mike Kroeger:

Nasza mama wysłała nam zdjęcie, na którym trzymam miotłę, a Chad rurę od odkurzacza i udajemy, że gramy i śpiewamy. Byliśmy wtedy dzieciakami mającymi jakieś 8 czy 10 lat, a utworem, który nam wtedy przygrywał było „Dirty Laundry”. To zabawne, że ten numer do nas powrócił po tylu latach, co więcej, to właśnie Chad wpadł na pomysł, żeby zrobić ten cover.

W kolejnej części wywiadu z Nickelback dowiecie się, co Mike i Ryan myśleli po tym, jak dowiedzieli się, że Chad będzie operowany, a także jak muzycy podchodzą do kwestii posiadania tylu antyfanów.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.