Linkin Park pokazał klip do singla „Heavy”

Aleksandra Degórska
10.03.2017 10:23
Linkin Park pokazał klip do singla „Heavy” Fot. kadr z wideo

Zespół podzielił się ponurym teledyskiem do pierwszego singla z nadchodzącej płyty. Czy klip jest „cięższy” od popowego utworu?

19 maja 2017 na sklepowych półkach pojawi się najnowszy krążek „One More Light”. Kawałkiem promującym to wydawnictwo jest singiel „Heavy”, gdzie wokalnie kapelę wsparła Kiiara. Co więcej w stworzeniu tego numeru pomogła Emily Wright, która pisała utwory m.in. dla Miley Cyrus, Katy Perry czy Flo Rida.

Wielu fanów zarzuca kapeli, że odeszła od swoich korzeni i stworzyła popowy utwór. Powstała nawet przeróbka „Heavy” na nu-metalowy kawałek i wielu miłośników Linkin Park naprawdę było zadowolonych z takiego coveru przypominającego czasy „Hybrid Theory” i „Meteora”.

Już jakiś czas temu było wiadomo, że do singla powstanie klip, o którym wspomniał Chester Bennington, który zdradził, że choć utwór nie jest ciężkim kawałkiem to klip wywołał dużo negatywnych emocji:

Nagrywanie tego teledysku było bardziej okrutne i intensywne niż inne klipy. Walczę ze sobą, z innymi ludźmi, niszczę co popadnie. Biorę lampę i rzucam nią w telewizor - zniszczyłem sporo rzeczy, to było super.

W teledysku wyreżyserowanym przez Tima Mattia rzeczywiście Bennington walczy cały czas ze sobą. Zobaczcie zatem, jak prezentuje się ten teledysk:

Mike Shinoda tak opowiedział o pomyśle, żeby do pracy nad nowym albumem zaprosić kogoś z zewnątrz:

W mojej głowie pojawiło się pytanie co byłoby, gdyby napisać utwór z kimś spoza kapeli? Co gdyby otworzyć szeroko ramiona, żeby objąć większą publiczność? Nadal jest to 100% Linkin Park i jesteśmy w pełni autentyczni.

Zespół zapowiada, że pierwszy singiel pokazuje kierunek jaki obrał na nowej płycie. Fani wzruszają ramionami i nadal wzdychają za czasami z początku kariery formacji.

„Heavy” został również przerobiony przez Polaka. Filip z projektu Aldehyd nawet postarał się o efektowny klip nawiązujący do klimatu teledysku „In The End”. Jeżeli macie ochotę posłuchać Linkin Park na żywo to już niebawem nadarzy się taka okazja. Kapela wystąpi 15 czerwca 2017 roku w ramach Impact Festival 2017.

 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.