Nie żyje Chris Cornell, członek m.in. Soundgarden i Audioslave. Miał 52 lata

18.05.2017 10:10
Nie żyje Chris Cornell, członek m.in. Soundgarden i Audioslave. Miał 52 lata Fot. East News/Mike Gray

O śmierci muzyka napisały zagraniczne portale, m.in. „The Independent”, „Daily Mirror” oraz „Daily Telegraph”, a także CNN, które powołują się na amerykańską agencję prasową Associated Press.

Według informacji, którą przekazał Brian Bumbery, przedstawiciel artysty, Chris Cornell zmarł „nagle i nieoczekiwanie” w środę 18 maja 2017 w Detroit. Na razie nie jest znana przyczyna śmierci artysty. Kilka godzin przed śmiercią zaprezentował się publiczności podczas koncertu z Soundgarden w Fox Theatre, w Detroit. 

Chris Cornell urodził się jako Christopher John Boyle 20 lipca 1964 roku w Seattle. W latach 1984-1997 występował w grupie Soundgarden, z kolei w latach 2001-2007, a potem ponownie od 2010 roku dawał koncerty w grupie Audioslave. W 1990 roku, powołał do życia jednorazowy projekt Temple of the Dog. Artysta wydał 4 albumy studyjne. Ostatni, „Higher Truth”, ukazał 18 września 2015 roku.

Na Twitterze oraz Facebooku pojawiają się już kondolencje od innych znanych polskich i zagranicznych muzyków.

Skunk Anansie Fot. foto: Facebook.com/OfficialSkunkAnansie

Smutek wyraziła też wytwórnia Universal Music Polska, która w Polsce wydawała płyty Soundgarden oraz solowe Chrisa Cornella.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.