Nie żyje Vinnie Paul. Perkusista Pantery odszedł w wieku 54 lat

Sergiusz Kurczuk
23.06.2018 10:08
Vinnie Paul|undefined Fot. RALPH DUKE/East News

Odszedł Vinnie Paul perkusista takich grup jak Pantera, Damageplan i Hellyeah. O śmierci muzyka poinformowali koledzy z zespołu Pantera. 

Smutne wieści dla fanów metalu. Zespół Pantera poinformował na swoim Facebooku, że Vinnie Paul - perkusista grupy odszedł w wieku 54 lat. W poście nie podano szczegółów śmierci muzyka. Członkowie Pantery wyrazili jedynie żal z powodu odejścia przyjaciela. 

Odszedł Vincent Paul Abbott znany jako Vinnie Paul. Paul zasłynął grą na perkusji w zespołach Pantera i Hellyeah. Żadne szczegóły nie są na razie znane. Rodzina prosi o szacunek ich prywatności w tym czasie. 

Vinnie Paul - kim był muzyk?

Vinniego Paula nie trzeba chyba przedstawiać fanom metalu.  Urodził się 11 marca 1964 roku jako Vincent Paul Abbott. Pochodził z Teksasu i wychował się w muzycznej rodzinie. Rodzice Abbota byli muzykami country. W 1981 roku założył wraz z bratem Dimebagiem Darrellem metalową grupę Pantera. Grał w zespole do zakończenia jego działalności, czyli roku 2003. W międzyczasie grał wraz z bratem w country metalowym zespole Rebel Meets Rebel. Po rozpadzie Pantery nie skończył z muzyką i stworzył zespół Damageplan. Band nagrał tylko jedną płytę. W 2004 roku podczas jednego z koncertów doszło do strzelaniny, w której Dimebag Darrell poniósł śmierć. Krótko po tym wydarzeniu Damageplan zakończył działalność. Po tragicznym wydarzeniu powrócił do gry na perkusji. W 2006 roku dołączył do grupy Hellyeah złożonej z gwiazd metalu. W zespole grali również Chad Gray i Greg Tribbett z Mudvayne, Tom Maxwell z Nothingface oraz Bob Zilla z Damageplan. Co ciekawe, w swoim dorobku miał również książkę kucharską.

Vinnie Paul był jednym z muzyków, którzy przejdą do historii metalu. Po ogłoszeniu informacji o śmierci perkusisty tysiące fanów pogrążyło się w żałobie. Nie wiadomo jeszcze, czy zespół Hellyeah będzie kontynuował działalność bez Paula. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.