Nie żyje perkusistka The Honeycombs. Honey Lantree miała 75 lat

05.01.2019 14:18
Honey Lantree|undefined Fot. kadr z wideo

Członkini The Honeycombs odeszła w wieku 75 lat. Na zawsze zostanie zapamiętana jako niesamowita perkusistka.

Anne Lantree była jedną z nielicznych kobiet, które w latach 60. zdecydowały się grać na perkusji. Kobieta zasłynęła występując w rock'n'rollowej kapeli The Honeycombs. Perkusistka zmarła 23 grudnia 2018 we wsi Great Bardfield w hrabstwie Essex w wieku 75 lat. Jej syn Matthew Coxall poinformował, że kobieta miała raka piersi.

Nie żyje słynna perkusistka z lat 60.

Kobieta pracowała w salonie fryzjerskim i przypadek sprawił, że zaczęła grać na perkusji. Właścicielem salonu był Martin Murray, który udzielał się w amatorskiej grupie rock'n'rollowej The Sheratons i z kapeli odszedł akurat perkusista. W sali prób zespołu stał zestaw perkusyjny, a w tym samym pomieszczeniu Anne Lantree uczyła się gry na gitarze. Kobieta zdecydowała się pograć na bębnach i okazało się, że ma do tego talent i dołączyła do zespołu Murraya. The Sheratons zmienił nazwę na The Honeycombs, a perkusistkę nazywano Honey Lantree. Zespół wydał debiutancki album w 1964 roku. 

Wielkim hitem stał się utwór "Have I The Right", który wskoczył na 1. pozycję na listach przebojów w Wielkiej Brytanii, zaś w USA zajął 5. pozycję.

Zespół The Honeycombs rozpadł się w 1967 roku i Anne Lantree musiała wrócić do normalnego życia oraz pracy w salonie fryzjerskim. Na początku lat 80. znowu zaczęła grać na perkusji w różnych odsłonach The Honeycombs. Przestała występować w 2005 roku. Fani na zawsze zapamiętają ją jako nowoczesną kobietę, która hipnotyzowała publiczność swoją grą na perkusji.

Justyna Kierzkowska|undefined
Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.