Nie żyje wokalistka Roxette. Marie Fredriksson miała 61 lat

Joanna Chojnacka
10.12.2019 13:21
Marie Fredriksson|undefined Fot. AP/East News

9 grudnia 2019 roku zmarła wokalista rockowej grupy Roxette. Kobieta od lat zmagała się z guzem mózgu.

W wieku 61 lat po wieloletniej walce z chorobą zmarła liderka i założycielka grupy Roxette.

Nie żyje Marie Fredriksson z Roxette

Nie żyje Marie Fredriksson. Szwedzka wokalistka zespołu Roxette odeszła 9 grudnia 2019 roku po chorobie nowotworowej. Artystka od 2002 roku zmagała się z guzem mózgu. Gazeta "Expressen" ze Szwecji opublikowała tragiczne oświadczenie rodziny Marie:

Z wielkim smutkiem musimy ogłosić, że odeszła jedna z najważniejszych, nasza ukochana artystka. Marie Fredriksson zmarła rankiem 9 grudnia z powodu komplikacji związanych z jej chorobą.

Śmierć wokalistki opłakują między innymi miliony fanów formacji na całym świecie, mąż wokalistki oraz ich dwójka dzieci.

W 2002 roku Marie podczas joggingu z mężem poskarżyła się na złe samopoczucie. Chwilę później upadła i doznała ataku. Po badaniach zdiagnozowano u niej guza mózgu. Wokalistka przeszła operację usunięcia nowotworu oraz przez długie miesiące poddawała się chemioterapii. Guz uszkodził kobiecie oko oraz ograniczył jej słuch, przez jakiś czas wokalistka nie mogła także mówić. Jednak w 2005 roku Marie zabrała głos w mediach przyznając, że ma za sobą 3 bardzo trudne lata, jednak jest już zdrowa. Niestety powikłania po chorobie dały o sobie znać kilka lat później.

Wokalistkę pożegnali wieloletni koledzy z zespołu Roxette. Na oficjalnym fanpage'u zespołu pojawił się wpis upamiętniający wokalistkę:

Zobacz też: Wdowa po Chrisie Cornellu złożyła pozew przeciwko Soundgarden 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.