"Time Waits For No One" w wersji Freddiego Mercury'ego ukaże się na singlu

19.07.2019 15:34
Freddie Mercury i zespół Queen|undefined Fot. Rex Features/East News

"Time Waits For No One" powstał kilkadziesiąt lat temu i w końcu ujrzał światło dzienne w odświeżonej wersji.

Po czterech dekadach, światło dzienne ujrzała poprzednio nigdy niepokazana wersja "Time Waits For No One" nagrana w 1986 roku przez Freddiego Mercury'ego, jako propozycja do albumu musicalu "Time". Została ona opracowana, po dwuletnich wysiłkach, przez Dave’a Clarka, starego przyjaciela Freddiego.

 "Time Waits For No One" w wykonaniu Freddiego Mercury'ego zostanie wydany na singlu

“Czas na nikogo nie czeka’’ to hołd dla muzycznej siły Freddie - występ, który po czterech dekadach oczekiwania, doczekał się w końcu światła dziennego i może zostać zaprezentowany nowym i starym fanom artysty. To cudowny pośmiertny prezent od lidera the Queen, wyprodukowany i wyreżyserowany przez jego najbliższego przyjaciela. 26 lipca 2019 singiel zostanie wydany w formie singla CD i 7". Płytę zakupimy za 5,5 funta, zaś 7" za 11 funtów. 

Przypomnijmy sobie jeszcze raz, jak brzmi ten piękny utwór w wykonaniu wokalisty Queen:

Przeczytaj także

Historia "Time Waits For No One" w wersji Freddiego Mercury'ego

Musical "Czas" to pomysł Dave’a Clarka, lidera grupy The Dave Clark Five. Musical West Endu zawitał na scenie teatru londyńskiego Dominion w kwietniu 1986 roku i łączył gatunek muzyki sci-fi, rocka i bardzo pionierskich specjalnych efektów multimedialnych.

Do nagrania albumu z piosenkami z musicalu David już miał utwór napisany dla Freddie ("In My Defence") i wokalista zgodził się przylecieć w październiku 1985 roku do Londynu, aby nagrać piosenkę w studiu na Abbey Road. W czteroosobowym zespole Dave’a znajdował się Mike Moran, pianista dobrze znany Dave’owi. Mike po raz pierwszy spotkał się wtedy z Freddiem i ta znajomość zaowocowała później bliską współpracą - po latach Mike razem z Freddiem napisali przebój "Barcelona".

Zapytany przez Freddiego czy ma coś jeszcze, Dave zaoferował tytułowy utwór musicalu “Czas”. W styczniu 1986 roku powrócili do studia na Abbey Road, aby nagrać ten utwór. Dave napisał tę piosenkę razem z Johnem Christie, nie wiedząc wtedy jak słowa “Czas nie czeka na nikogo” staną się wymowne.

Przeczytaj także

Wideo do utworu zostało nagrane we wtorek w trzy godziny w teatrze Dominion, po czym wszystko szybko zakończono. Utwór został odtworzony 6 maja tamtego roku, a oryginalna wersja utkwiła w podziemnych archiwach. Po długoletnich poszukiwaniach wersji bez wspierających wokali, w końcu udało mu się je znaleźć w archiwum nagrań wiosną 2018 roku. Dave ściągnął oryginalnego pianistę, Mike’a Morana, aby nagrał nową ścieżkę muzyczną, odnawiając nagranie w swoim studiu w Buckinghamshire.

Zobacz także: Brian May nazwał Adama Lamberta "prawdziwym fenomenem". Czy Freddie byłby dumny? 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.